یکشنبه, ۰۷ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ۱۴۶
طبقه بندی: رویدادهای خاتمه یافته
سطح برگزاری: سراسری
چچ
رویداد منظومه

رویداد منظومه

آینده فضا در دستان منظومه‌های ماهواره‌ای...

معرفی رویداد منظومه:

«منظومه»، چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای، رویدادی جهت افزایش سطح آگاهی محققین و متخصصین صنعت فضا در حوزه کاربردهای روزافزون منظومه‌های ماهواره‌ای بود که مهر ماه 98 آغاز و اختتامیه آن در خرداد ماه 99 برگزار شد. این کاربردها در راستای یافتن پاسخ‌های مبتنی بر این دانش برای مسایل صنعت کشور و رسیدن به یک راه‌حل بهینه برای گذشتن از موانع و محدودیت‌های زندگی امروزی با استفاده از شبکه‌ای از ماهواره‌ها با هدف یکسان بود. استفاده از منظومه‌های ماهواره‌ای یکی از راه‌های ایجاد پوشش سراسری کره زمین جهت برقراری ارتباط، ارسال پیام، مکان‌یابی و تصویربرداری از سطح زمین می‌باشد. این رویداد علمی فناوری، توسط «مرکز نوآوری فضایی کیهان» و با نظارت و حمایت «سازمان فضایی ایران» برگزار شد.

محورهای رویداد منظومه:

این رویداد علمی فناوری در سه محور «پایش و نظارت زمین«، «شبکه‌های مخابراتی، ارتباطاتی و اینترنت» و «شبکه ناوبری محلی فضاپایه» برگزار شد.

مخاطبین رویداد منظومه:

در مرحله ثبت ایده‌ها، طرح‌های 15 تیم به‌منظور شرکت در دوره‌های این رویداد پذیرفته شد. اسامی تیم های پذیرفته‌شده عبارتست از: سفیر علوم و تحقیقات، آسو، منظومه طوسی، سما، DEWConst، ماهواره مکعبی مهیار، KhavaranSat، مبین، سیاس، آکوئیلا، شبنم، Thermosat، SiR، ونداد و Helix.

تاریخ شروع: دوشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۸
تاریخ پایان: پنجشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
نام محل برگزاری: شهرداری منطقه ۲
آدرس محل برگزاری: وبیناری
کروکی محل برگزاری:
گالری تصاویر