دوشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ۶۸۰
طبقه بندی: مجموعه رویدادهای ایده تا جذب سرمایه (SaTEx)
سطح برگزاری: سراسری
چچ
مجموعه رویدادهای ایده تا جذب سرمایه - رویداد اول: معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی

مجموعه رویدادهای ایده تا جذب سرمایه - رویداد اول: معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی

مجموعه رویدادهای "ایده تا جذب سرمایه" ستکس (Satellite-based Talents Exploration) با هدف معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی و زیست‌بوم کسب و کاری آن و همچنین شناسایی و توانمندسازی ایده‌پردازان این حوزه در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همچنین مشاوره و راهبری طرح‌ها تا مرحله ارائه به سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه برگزار می‌شود. این رویداد شامل چهار بخش به شرح زیر است:

• رویداد اول: معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی
اولین رویداد ستکس با عنوان ”معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی“ قصد دارد به ارائه برنامه‌ها، اقدامات انجام گرفته، دستاوردهای حاصل شده و اقدامات آتی و معرفی محورهای نیازمند حمایت فکری و مالی از سوی بازیگران بخش غیر خصوصی این حوزه بپردازد.

• رویداد دوم: معرفی زیست‌بوم کسب و کارهای فضاپایه
دومین رویداد ستکس با عنوان ”معرفی زیست‌بوم کسب و کارهای فضاپایه“ قصد دارد به معرفی کسب و کارهای فضاپایه داخلی و خارجی و مقایسه و دسته‌بندی الگوهای تجاری آن‌ها بپردازد تا مخاطبان با آشنا شدن با این کسب و کارها، آگاهی لازم برای ایده‌پردازی و ارائه طرح‌های خود به دست آوردند.

• دوره توانمندسازی
مخاطبین اصلی دو رویداد اول، دانشجویان، نوآوران و صاحبان هستند که پس از آن می‌توانند طرح‌های خود را در سایت رویداد بارگذاری نمایند. پس از ارزیابی اولیه طرح‌ها و اعلام بازخورد، صاحبان ایده می‌توانند با شرکت در دوره توانمندسازی نسبت به بهبود و ارتقای طرح‌های خود به‌منظور ارائه به سرمایه‌گذار و جذب سرمایه اقدام نمایند و همزمان از مشاوره متخصصان این حوزه بهره‌مند شوند. در نهایت این دوره توانمندسازی با ارائه طرح‌ها به داوران جهت ارزیابی شرایط جذب سرمایه به پایان می‌رسد. همچنین شرکت‌ها و فعالان حوزه فضایی نیز می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را به منظور ایجاد یا توسعه کسب و کار مربوطه، جهت جذب سرمایه در این دوره ارائه نمایند و در کنار سایر نوآوران، طرح‌های خود را جهت ارائه به سرمایه‌گذاران آماده نمایند.

• رویداد سوم: ارائه به سرمایه‌گذار
پس از گذراندن دوره توانمندسازی و راهبری، طرح‌ها در رویداد نهایی با عنوان ”ارائه به سرمایه‌گذار“ در حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و پیگیری‌های لازم جهت عقد قراردادهای مربوطه انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که مجموعه رویدادهای ایده تا جذب سرمایه (SaTEx)، از تاریخ 1399/11/08 شروع خواهد شد و تا 1400/04/31 به طول می‌انجامد.

هدف اصلی از برگزاری رویداد اول آشنایی بیشتر مخاطبان با حوزه فضایی جهت ایده‌پردازی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری است. در این رویداد اداره کل سنجش از دور و پایش فضایی، اداره کل بهره‌برداری و عملیات فضایی و اداره کل توسعه زیرساخت‌های فناورانه فضایی از سمت سازمان فضایی ایران و گروه فضایی سازمان صنایع هوافضا و گروه ارتباطات ماهواره‌ای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به معرفی و ارائه برنامه‌ها، اقدامات، دستاوردها و برنامه‌های آتی نیازمند حمایت فکری و مالی خواهند پرداخت. این رویداد (معرفی فعالیت‌های حوزه فضایی کشور) در 8 بهمن ماه سال جاری در ایستگاه نوآوری شریف برگزار می‌شود.
تاریخ شروع: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ پایان: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
نام محل برگزاری: ایستگاه نوآوری شریف
آدرس محل برگزاری: تهران - خیابان آزادی - خیابان حبیب الله - بالاتر از میدان حسینی - پلاک 56 - ایستگاه نوآوری شریف
کروکی محل برگزاری: