یکشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰ ۹۱۵
طبقه بندی: رویداد ظرفیت‌سنجی و توانمند‌سازی علاقه‌مندان پرتاب
سطح برگزاری: سراسری
چچ
رویداد ظرفیت‌سنجی و توانمند‌سازی علاقه‌مندان پرتاب

رویداد ظرفیت‌سنجی و توانمند‌سازی علاقه‌مندان پرتاب

رویداد ”ظرفیت‌سنجی و توانمندسازی علاقه‌مندان حوزه پرتاب“ با هدف ارزیابی توانمندی بخش خصوصی در زمینه طراحی و ساخت پرتابگر (در سطح سامانه و زیرسامانه) و زمینه‌سازی برای ورود بخش خصوصی به حوزه پرتاب برگزار می‌شود.


به منظور مشارکت بیشتر ذینفعان در این حوزه، دوره آموزشی و نشست تخصصی مربوطه که قرار بود در بازه زمانی 28 تا 30 بهمن برگزار شود، به تعویق افتاده است. زمان جدید برگزاری این دوره به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.


مخاطبان این رویداد شامل دو گروه می‌باشد:

گروه اول شامل علاقه‌مندان دانشگاهی و متخصص به حوزه پرتاب و پرتابگر است که دارای ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در زمینه مکانیزم‌های پرتاب و در سطح سامانه و زیرسامانه می‌باشد. پس از دریافت ایده‌های اولیه از این گروه و ارائه بازخورد به آنها، یک دوره فشرده طراحی پرتابگر در سطح سامانه و زیرسامانه و همچنین استانداردها و ملزومات آن برگزار می‌شود و مجدد ایده‌های اصلاح و تکمیل‌شده از سوی ایده‌پردازان دریافت و مورد ارزیابی، رتبه‌بندی و تقدیر قرار می‌گیرد.


گروه دوم شامل علاقه‌مندان و توانمندان صنعتی و دانشگاهی مرتبط با حوزه پرتاب و پرتابگر می‌باشد که دارای تجربه‌های مشابه در این زمینه هستند و یا تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند. همزمان با شروع این رویداد، این گروه از توانمندان، شناسایی و دسته‌بندی شده و پس از شرکت حضوری در دوره فشرده طراحی پرتابگر، نسبت به انجام نشست‌های تخصصی جهت معرفی به یکدیگر، تیم‌سازی آن‌ها و شناسایی چالش‌ها اقدام می‌شود. در نهایت پس از ارزیابی، رتبه‌بندی و شناخت این بازیگران از سطح توانمندی خود، نسبت به شرایط واگذاری توسعه پرتابگر به بخش خصوصی (در سطح سامانه یا زیرسامانه) ارزیابی انجام می‌شود و نتیجه آن برای نحوه برگزاری مناقصه واگذاری پرتابگر به بخش خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین طراحی سیستمی ماهواره‌بر، هدایت، ناوبری و کنترل ماهواره‌بر، سازه ماهواره‌بر، پیشرانش ماهواره‌بر، آیرودینامیک و گرمایش ماهواره‌بر، سیستم‌های کم پبشران و تجهیزات زمینی، محور ایده‌ها و طرح‌های این رویداد می‌باشند.

از علاقه‌مندان، دانشجویان، تیم‌ها و شرکت‌های فعال در سطوح مختلف و مرتبط با سامانه‌های ماهواره‌بر دعون می‌شود تا با ثبت‌نام و مشارکت در این رویداد، زمینه‌ساز شکل‌گیری بخش خصوصی در حوزه پرتاب باشند.
نشست تخصصی با حضور مدیران ارشد سازمان فضایی، صنایع مرتبط، سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها و تیم‌های بخش خصوصی:


تاریخ شروع: شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ پایان: چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
نام محل برگزاری: دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
آدرس محل برگزاری: بزرگراه شهید زین‌الدین شرق - خروجی احسان - آخرین دوربرگردان به سمت غرب - بلوار دانشگاه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
کروکی محل برگزاری: