یکشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲ ۷۵۸
چچ
فراخوان ثبت‌نام توسعه رابط دسترسی به داده‌ها

فراخوان ثبت‌نام توسعه رابط دسترسی به داده‌ها

مهلت دریافت طرح‌های مطلوب، فراخوان توسعه رابط دسترسی به داده‌ها که تا 20 فروردین 1400 تمدید شده بود، به پایان رسید...

مهلت ثبت‌نام به پایان رسید


به دلیل عدم دریافت طرح‌های مطلوب، فراخوان توسعه رابط دسترسی به داده‌ها که تا 20 فروردین 1400 تمدید شده بود، به پایان رسید. لذا علاقه‌مندانی که تا 20 فروردین ماه ثبت‌نام نموده‌اند، طرح‌های خود را به صورت فیزیکی و دربسته، به دبیرخانه سازمان فضایی ایران تحویل نمایند.


مهلت ثبت‌نام به پایان رسید


به منظور سهولت دسترسی به داده‌ها و تصاویر جهت توسعه و ارائه خدمات سنجش از دور، سازمان فضایی ایران توسعه دو سامانه رابط دسترسی به داده‌ها و تصاویر را به صورت موازی و با اعطای مجوز به کسب و کارهای نوپا و بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است. در نظر است این رابط‌های دسترسی، از طریق ارائه خدمات مناسب و کاربرپسند، کلیه داده‌های فضایی و هوابرد موجود را در اختیار کاربران قرار دهد. ارائه مجوز فعالیت از سوی سازمان فضایی، بهره‌مندی از بستر اینترنت ملی و نیم‌بها بودن هزینه دانلود، شبکه کردن تمام تولیدکنندگان و تامین کنندگان تصاویر فضایی و هوابرد،‌ الزام به تامین داده‌های مورد استفاده در پروژه‌های سنجش از دوری از این سامانه‌ها جهت اخذ تائیدیه سازمان از جمله ویژگی‌های مدنظر برای این سامانه‌ها می‌باشد. در ادامه در نظر است فرایند سامان‌دهی و بررسی صحت تصاویر مورد استفاده در خدمات سنجش از دور و ارائه خدماتی از قبیل محاسبات ابری بر پایه این رابط‌های دسترسی توسط بخش خصوصی ارائه گردد.

شروع این طرح همزمان با این فراخوان عمومی می‌باشد و علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 15 دی، ثبت‌نام خود را از طریق فرم ثبت‌نام انجام دهند و تا اول بهمن ماه مدارک پیشنهادی خود را بصورت فیزیکی و در بسته به دبیرخانه سازمان فضایی ایران تحویل نمایند. ارزیابی طرح‌ها توسط متخصصین و داوران مجرب این حوزه انجام می‌شود و در نهایت به دو گروه مجوز فعالیت اعطا می‌شود تا بتوانند سامانه موردنظر را راه‌اندازی نمایند. این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد و نحوه درآمد از طریق دریافت کارمزد می‌باشد. سیاستگذاری اخذ کارمزد، سالانه توسط سازمان فضایی تعیین و ابلاغ خواهد شد. در ابتدای امر، تصاویر ماهواره‌ای و هوابرد بخش‌های فعال در این حوزه بر روی بستر مورد نظر قرار می‌گیرند که با ترکیب آن با داده‌های سازمان فضایی ایران، بانک داده مناسبی برای فعالان سنجش از دور ایجاد می‌گردد.

علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 22035622-021 و یا از طریق پست الکترونیک sb@isa.ir تماس حاصل فرمایند.

آدرس دبیرخانه: ایران، تهران خیابان ولی عصر (عج)، خیابان شهید سلطانی (سایه)، شماره ۳۴


آدرس کوتاه شده: