چهارشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۲ ۱۳۰
طبقه بندی: اخبار
چچ
یکشنبه‌های استارت‌آپی (7): استارت‌آپ فضاکاو

یکشنبه‌های استارت‌آپی (7): استارت‌آپ فضاکاو

‏‎مدیریت مکانی فضاکاو در سال 1395 با کمک جمعی از فارغ‌التحصیلان سنجش از دور و فتوگرامتری هوایی، با ایده اصلی استفاده یکپارچه از فناوری‌های فضاپایه و هواپایه شکل گرفت...

‏‎مدیریت مکانی فضاکاو در سال 1395 با کمک جمعی از فارغ‌التحصیلان سنجش از دور، فتوگرامتری هوایی و رشته‌های مرتبط از دانشگاه‌های برتر کشور با ایده اصلی استفاده یکپارچه از فناوری‌های فضاپایه و هواپایه شکل گرفت و با کسب مجوز و عضویت در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از سال 1396 بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. تیم فضاکاو با دریافت مجوز خدمات هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری و تامین تجهیزات، فعالیت خود را با اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه کشاورزی، نیرو، مدیریت شهری، معدن، عمران و ... ادامه داد. از جمله پروژه‌های اجرا شده می‌توان به اجرای سه پروژه ملی پایش ماهواره‌ای اراضی کشاورزی کشور و برآورد خسارت سیل در بخش کشاورزی در سال 98 در استان‌های مختلف خسارت دیده و ارایٔه خدمات هوایی به بیش از 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اشاره کرد.
‌‌‌
‏‎فضاکاو در ادامه با کسب تجارب ناشی از اجرای پروژه‌های ملی و توسعه و پیاده‌سازی الگوریتم‌های هوش مصنوعی به‌منظور برآورد عملکرد محصولات کشاورزی و ارائه یکپارچه خدمات کشاورزی دقیق و هوشمند، اولین سامانه جامع پایش هوشمند ماهواره‌ای و هوایی کشاورزی را توسعه داده و با دو سطح دسترسی سازمانی و کشاورزان خدمات مختلفی از جمله پایش ماهواره‌ای و هوایی (شاخص‌های رشد و سلامت) محصولات کشاورزی، امکان سفارش آنلاین خدمات کشاورزی هوشمند با پهپاد، هواشناسی و دریافت مشاوره‌های آنلاین کشاورزی و ... را مبتنی بر سامانه ارایٔه می‌دهد.

‎برای مشاهده جلسه لایو (زنده) ‌استارت‌آپ فضاکاو از سلسله برنامه‌های یکشنبه‌های استارت‌آپی سازمان فضایی ایران، روز یکشنبه 1399/09/09 از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ به سایت live149.videocake.ir مراجعه فرمایید.

آدرس کوتاه شده: