دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۰ ۳۲۰
طبقه بندی: یکشنبه‌های استارت‌آپی
چچ
ویدئو یکشنبه‌های استارت‌آپی (۷): استارت‌آپ فضاکاو

ویدئو یکشنبه‌های استارت‌آپی (۷): استارت‌آپ فضاکاو

مدیریت مکانی فضاکاو در سال 1395 با کمک جمعی از فارغ‌التحصیلان سنجش از دور، فتوگرامتری هوایی و رشته‌های مرتبط از دانشگاه‌های برتر کشور با ایده اصلی استفاده یکپارچه از فناوری‌های فضاپایه و هواپایه شکل گرفت...

مدیریت مکانی فضاکاو در سال 1395 با کمک جمعی از فارغ‌التحصیلان سنجش از دور، فتوگرامتری هوایی و رشته‌های مرتبط از دانشگاه‌های برتر کشور با ایده اصلی استفاده یکپارچه از فناوری‌های فضاپایه و هواپایه شکل گرفت و با کسب مجوز و عضویت در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از سال 1396 بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. تیم فضاکاو با دریافت مجوز خدمات هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری و تامین تجهیزات، فعالیت خود را با اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه کشاورزی، نیرو، مدیریت شهری، معدن، عمران و ... ادامه داد. از جمله پروژه‌های اجرا شده می‌توان به اجرای سه پروژه ملی پایش ماهواره‌ای اراضی کشاورزی کشور و برآورد خسارت سیل در بخش کشاورزی در سال 98 در استان‌های مختلف خسارت دیده و ارایٔه خدمات هوایی به بیش از 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اشاره کرد.
‌‌‌
فضاکاو در ادامه با کسب تجارب ناشی از اجرای پروژه‌های ملی و توسعه و پیاده‌سازی الگوریتم‌های هوش مصنوعی به‌منظور برآورد عملکرد محصولات کشاورزی و ارائه یکپارچه خدمات کشاورزی دقیق و هوشمند، اولین سامانه جامع پایش هوشمند ماهواره‌ای و هوایی کشاورزی را توسعه داده و با دو سطح دسترسی سازمانی و کشاورزان خدمات مختلفی از جمله پایش ماهواره‌ای و هوایی (شاخص‌های رشد و سلامت) محصولات کشاورزی، امکان سفارش آنلاین خدمات کشاورزی هوشمند با پهپاد، هواشناسی و دریافت مشاوره‌های آنلاین کشاورزی و ... را مبتنی بر سامانه ارایٔه می‌دهد.

شما می‌توانید چکیده این ویدئو را در پایین این صفحه مشاهده کنید. همچنین برای تماشای ویدئو کامل این وبینار، به نمایه توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه در سایت آپارات مراجعه نمایید.آدرس کوتاه شده: