یکشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ۱۰۶
طبقه بندی: اخبار
چچ
حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از اخذ چهار گروه از گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای حوزه فضایی

با هدف استانداردسازی فعالیت‌ها و محصولات توسعه‌یافته کسب و کارهای فضایی صورت گرفت

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از اخذ چهار گروه از گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای حوزه فضایی

در راستای توسعه کسب و کارهای فضاپایه فناوری محور و به منظور کمک به استانداردسازی فعالیت‌ها و محصولات تولیدی آنها، اخذ چهار گروه از گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای حوزه فضایی (شاخه فناوری) مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفت...

دکتر جلیلی، سرپرست اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه با بیان این نکته که استانداردسازی فعالیت‌ها و محصولات تولیدی کسب و کارهای فضاپایه می‌تواند گام موثری برای معرفی و عرضه محصولات به بازار داخلی و خارجی باشد گفت: طی هماهنگی به عمل آمده با صندوق نوآوری و شکوفایی و حسن نظر دکتر ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، اخذ چهار گروه از گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای حوزه فضایی شاخه فناوری مورد حمایت این صندوق قرار گرفت.
سرپرست اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه افزود: بر این اساس گواهی‌نامه صحت کارکرد محصول، گواهی‌نامه صحت عملکرد محصول در شرایط محیطی سطح کیفی، گواهی‌نامه صحت عملکرد محصول در شرایط محیطی سطح پذیرش و گواهی‌نامه سازگاری الکترومغناطیسی محصول، توسط آزمایشگاه‌های معتبر و با نظارت و تائید سازمان فضایی ارائه می‌شود و شرایط حمایت صندوق، پرداخت بلاعوض 70% هزینه اخذ هر گروه استاندارد تا سقف 40 میلیون تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه است.
متقاضیان می‌بایست درخواست خود را با مستندات مربوطه برای اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه سازمان فضایی ارسال نمایند و پس از تائید و تعیین آزمایشگاه مجری، معرفی نامه صادر شده از سوی سازمان فضایی ایران را در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی بارگذاری و پیگیری نمایند.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات برای معرفی و دسته‌بندی استانداردهای فضایی شاخه خدمات در حال انجام است و ان شاالله به زودی نهایی‌سازی خواهد شد. در این راستا از نظرات و همکاری فعالان و متخصصین این حوزه استقبال می‌شود.

آدرس کوتاه شده: