شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۰۷:۴۵ ۱۱۰
طبقه بندی: مطالب خواندنی
چچ
ایران، نهمین عضو باشگاه فضایی

ایران، نهمین عضو باشگاه فضایی

جمهوری اسلامی ایران با توانمندی بومی به دست آمده در زمینه پرتاب، در سال 2009 (27 مرداد 1387) با پرتاب موفق اولین ماهواره توسط ماهواره‌بر سفیر امید، خود را به عنوان نهمین عضو باشگاه فضایی، به جهانیان شناساند...

جمهوری اسلامی ایران با توانمندی بومی به دست آمده در زمینه پرتاب، در سال 2009 (27 مرداد 1387) با پرتاب موفق اولین ماهواره توسط ماهواره بر سفیر امید، خود را به عنوان نهمین عضو باشگاه فضایی، به جهانیان شناساند. ماهواره‌بر به عنوان یکی از سامانه‌های مهم چرخه فضایی، نقش موثری در توسعه صنعت فضایی دارد.
با گذشت بیش از یک دهه از از اولین آزمایش موفق ماهواره‌بر ایرانی، می‌توان با رفع برخی موانع قانونی و ذهنی، شرایط را برای ورود بخش خصوصی به این صنعت مهیا نمود. با وجود بازار بین‌المللی خوب و درنظر گرفتن موقعیت مطلوب جغرافیایی کشور و وجود کریدورهای پروازی مناسب، می‌توان با ارایٔه خدمات ارزان، مطمیٔن و سریع، سهم قابل توجهی از این بازار بین‌المللی را تصاحب نمود.
توسعه صنعت ماهواره بر در بخش خصوصی علاوه بر رونق این حوزه و ورود استارتاپ‌ها در زمینه‌های نرم‌افزاری و بهینه‌سازی پرتاب، باعث رشد و شکوفایی سایر کسب و کارهای فضاپایه در حوزه «فناوری» نیز خواهد شد.

آدرس کوتاه شده: