شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰ ۷۴
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
تقویت تولید مواد غذایی و حفاظت از محیط زیست با سرویس Cerberus

تقویت تولید مواد غذایی و حفاظت از محیط زیست با سرویس Cerberus

سرویس Cerberus می‌تواند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای تقویت تولید مواد غذایی پایدار در عین حفاظت از محیط زیست، به اقتصادهای در حال توسعه کمک شایانی کند...

شرکت: Cerberus-Forest Falcon
بنیان‌گذار: Hans Van’t Woud
مکان: هلند
سال تشکیل: 2016
حوزه فعالیت: کشاورزی و جنگل‌داری و منایع‌طبیعی
سایت: www.blackshore.eu


این سرویس می‌تواند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای تقویت تولید مواد غذایی پایدار در عین حفاظت از محیط زیست، به اقتصادهای در حال توسعه کمک شایانی نماید. در این پروژه با ابتکار عمل‌هایی مواجه هستیم که هرکدام از آنها با چالش‌های مختلفی مواجهند. از جمله می‌توان به جلوگیری از صید غیرقانونی ماهی، کشاورزی پایدار، درک جوامع در زمینه آب و افزایش میزان مقاومت جوامع در برابر بلایای طبیعی با استفاده از داده‌ها و منابع فضایی اشاره کرد. استفاده از خدمات این سرویس، سریع‌تر، کامل‌تر، مقرون به صرفه‌تر و دقیق‌تر می‌باشد و اطلاعات مورد استفاده شده، کمک زیادی به کشاورزان در جهت افزایش محصول می‌کند.

در کشور سودان، به در خواست AVKO و پشتیبانی UDUMA که در نصب و نگهداری پمپ‌های آب دستی تخصص دارند، منابع آب شیرین جدید شناسایی و بررسی می‌شوند تا زیرساخت‌های بین منابع آبی و جوامع را بدست آورد. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که قدرت تفکیک بالایی دارند استفاده شده است. در این پروژه، به بررسی روستایی در ساحل عاج پرداخته شده تا از نزدیک با مزارع کوچک و محصولاتشان آشنا شده و زیرساخت ایجاد یک نقشه جغرافیایی دقیق بررسی شود. همچنین از تصاویر ماهواره‌ای استفاده خواهد شد که در آن می‌توان اشیا را تا فاصله ۳۰ سانتی‌متر از هم متمایز کرد.
این سرویس به تعادل بین زمین‌‌های کشاورزی و جنگل‌های بارانی به منظور شناسایی مناطقی که امکان قطع درخت در آن وجود دارد، می‌پردازد. علاوه بر این خدماتی را با مشارکت مرکز استراتژیک لاهه، به منظور آموزش در برابر سیلاب‌های ناگهانی در سودان ارائه می‌دهد. با همراهی Q42 و با استفاده از تصاویر ماهواره Sentinel1، مناطقی که در آن به طور غیرقانونی اقدام به صید ماهی می‌شود، شناسایی و بررسی می‌شوند.

آدرس کوتاه شده: