شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰ ۵۶
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
Curio Canopy، پلتفرم جامعه جنگل‌های شهری

Curio Canopy، پلتفرم جامعه جنگل‌های شهری

افزایش آگاهی از درختان شهری به عنوان منبعی که باید مدیریت و نگهداری شوند، باعث شده تا تلاش‌های بیشتری در جهت نظارت بر آنها صورت گیرد...

شرکت: Curio
بنیان‌گذار: Paul Hickey
مکان: ایرلند
سال تشکیل: 2016
حوزه فعالیت: خدمات شهری، محیط‌زیست و منابع طبیعی
سایت: www.curio.xyz


افزایش آگاهی از درختان شهری به عنوان منبعی که باید مدیریت و نگهداری شوند، باعث شده تا تلاش‌های بیشتری در جهت نظارت بر آنها صورت گیرد. این پروژه خدماتی را برای جمع‌آوری داده‌های جنگل‌داری شهری از طریق ادغام تصاویر ماهواره‌ای ارائه می‌دهد. خدمات این پروژه، یک پلتفرم برای ایجاد و بهبود مستمر مجموعه داده‌ها و همچنین مشارکت عمومی شهروندان را فراهم می‌کند. تلاش‌های قبلی برای خودکارسازی مجموعه اطلاعات موجودی درختان شهری فقط بر پایه تصاویر مشاهده زمین (EO) متمرکز شده بود. به منظور بهبود این امر، الگوریتم‌های یادگیری فعال،‌ با مدل‌های شناسایی خودکار درختان ترکیب شده تا کاربران منابع جمعیتی را به مناطقی که داده‌ها به صورت نامشخص هستند، هدایت کنند.
کاربران این سرویس شامل مسئولان شهرداری، محققان دانشگاهی، جامعه علاقه‌مند و اعضای عمومی و شهروندان هستند. اطلاعات به دست آمده از این سرویس برای مدیران املاک و خدمات و برنامه‌ریزان شهری و سیاست‌گذاران اهمیت بیشتری دارد.
مشارکت عمومی مردم در مدیریت درختان شهری با توجه به موقعیت آن‌ها در درون اکوسیستم، الزامیست. نیاز به اطلاعاتی در مورد نحوه واکنش درختان به تغییرات در محیط شهری و چگونگی تأثیر درختان شهری بر محیط اطراف خود نیز از دیگر نیازمندی‌های کاربران این سیستم می‌باشد.
این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن‌های تلفن همراه، با درختان محل زندگی خود ارتباط برقرار کرده تا در مورد آنها اطلاعاتی پیدا کنند. همچنین می‌توان با عکس‌برداری و افزودن پیام‌های جدید، مشاهدات خود را با این سرویس به اشتراک گذاشت.
با در نظر گرفتن تصاویر ماهواره‌ای از مناطق مختلف شهری، مدل‌های شناسایی سیستم، ویژگی‌های درختان را مشخص می‌کند. با هدایت کاربران به مناطقی که داده‌ها نامطمئن می‌باشند، با ارسال و ثبت داده‌های تازه و جدید، الگوهای شناسایی تصویر بهبود می‌یابد و سیستم قادر است تا با دقت بیشتری الگوریتم شناسایی اجسام را اجرا کند.


آدرس کوتاه شده: