شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷ ۵۹
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
CyMonS و کیفیت آب‌های سطحی

CyMonS و کیفیت آب‌های سطحی

کیفیت بد آب‌های داخلی، به دلیل سیانوباکتری‌ها، به یک تهدید در زمینه‌‌ی بهداشت عمومی‌ تبدیل شده‌اند و ارزش آب‌های سطحی و وضعیت اکولوژیکی آب را به خطر انداخته‌اند. CyMonS مجموعه اطلاعاتی از چندین پارامتر کیفیت آب را در اختیار سازمان‌های مدیریت آب قرار می‌دهد...

نام پروژه: CyMonS
نام شرکت: BLUELEG MONITOR BV
بنیانگذار: Hans Wouters
مکان: هلند
سال تشکیل: 2015
حوزه فعالیت: خدمات شهری، انرژی، محیط‌زیست و منابع طبیعی
سایت: www.bluelegmonitor.com


کیفیت بد آب‌های داخلی، به دلیل سیانوباکتری‌ها، به یک تهدید در زمینه‌ی بهداشت عمومی‌ تبدیل شده‌اند و ارزش آب‌های سطحی و وضعیت اکولوژیکی آب را به خطر انداخته‌اند. CyMonS مجموعه اطلاعاتی از چندین پارامتر کیفیت آب را در اختیار سازمان‌های مدیریت آب قرار می‌دهد. این داده‌ها برای راه‌اندازی مدل‌ها برای ارائه پیش‌بینی‌های کوتاه مدت بکار می‌رود. با CyMonS، مشکلات در مراحل اولیه شناسایی و از وقوع آنها جلوگیری می‌شود، در نتیجه کیفیت آ‌ب‌های سطحی بهبود می‌یابند.
سازمان‌های مدیریت آب که وظیفه مدیریت آب‌های سطحی مانند دریاچه‌ها، تالاب‌ها و رودخانه‌ها را بر عهده دارند و همچنین تاسیساتی که وظیفه‌ی تامین آب آشامیدنی را برعهده دارند، از کاربران این سرویس می‌باشند. در سرویس CyMonS، می‌توان با استفاده از تصاویر Sentinel-2 با وضوح بالا کیفیت آب را در مکان‌های مورد نظر را کنترل و پایش کرد و پیش‌بینی‌های مفصل و دقیقی در مورد وجود سیانوباکتری‌ها ارائه داد. از این سرویس می‌توان در مدیریت دریاچه‌های تفریحی و سفره‌های زیرزمینی آب‌گرم نیز بهره برد.
از تصاویر Sentinel-2 می‌توان برای پایش سیانوباکتری‌ها با وضوح 10 متر و هر 5 روز یکبار استفاده کرد. همچنین EcoSpot و EcoWatch پارامترهای کیفیت آب، از جمله: کلروفیل a، فیکوسیانین (به عنوان شاخص سیانوباکتری‌ها)، را زیر نظر دارند. داده‌های این سرویس از طرق مختلف، مانند نقشه‌ها، بازه‌های زمانی، جداول، انیمیشن‌ها و داده‌های خام در دسترس هستند. این امر به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورت لزوم از داده‌ها استفاده کنند.
با نظارت ماهواره‌ای، کل آب‌های سطحی پایش می‌شوند. در نتیجه این سرویس امکان تجزیه و تحلیل بهتر سیستم‌های آب را فراهم می‌آورد. اطلاعات مبتنی بر مشاهده زمین یکی از ویژگی‌های اصلی و عنصر منحصر به فرد این سرویس است در نتیجه تهیه تصاویر ماهواره‌ای در زمینه مدیریت آب، ارزش افزوده قابل توجهی به همراه دارد. از تصاویر فضایی در CyMonS به عنوان ورودی برای پیش‌بینی جلبک EWACS استفاده می‌شود. از مزیت استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، فراهم یک نمای کلی و دقیق از توزیع مکانی سیانوباکتری‌ها را می‌باشد. از دیگر مزیت‌های تصاویر ماهواره‌ای این سرویس، استفاده از GNSS در زمینه EcoSpot است. EcoSpot، کیفیت آب در مزارع را اندازه‌گیری می‌کند. تصاویر ماهواره‌ای، نتایج و اندازه‌گیری در یک نرم‌افزار واحد ادغام و در یک پایگاه داده مرکزی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.آدرس کوتاه شده: