شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸ ۸۱
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
نظارت بر سدها با استفاده از فناوری GNSS و InSAR

نظارت بر سدها با استفاده از فناوری GNSS و InSAR

هدف اصلی این پروژه ساخت یک سکوی نظارتی روی سد به نام SUMMIT بر اساس GNSS و InSAR و نشان دادن مزیت‌های ترکیب هر دو تکنیک به منظور نظارت بر سدها و محیط اطراف آنها می‌باشد...

نام پروژه: DAMMINGS
نام شرکت: telespazio
بنیان‌گذار: Dr. Chaz Dixon
مکان: انگلیس
سال تشکیل: 2015
حوزه فعالیت: خدمات شهری، انرژی، محیط‌زیست و منابع طبیعی
سایت: www.telespazio-vega.com


هدف اصلی این پروژه ساخت یک سکوی نظارتی روی سد به نام SUMMIT بر اساس GNSS و InSAR و نشان دادن مزیت‌های ترکیب هر دو تکنیک به منظور نظارت بر سدها و محیط اطراف آنها می‌باشد. برای دستیابی به این هدف، تعریف نیازهای کاربران و پایش نیازمندی‌ها و الزامات نظارتی، توسعه سکوی نظارتی به نحوی که الزامات را براورده سازد، انجام تست‌های مختلف جهت ارزیابی عملکرد و مزایای سرویس، برنامه‌ریزی شده است.
سدها زیرساخت‌هایی هستند که به طور بالقوه بسیار خطرناک می‌باشند، زیرا مقدار زیادی آب با قدرتی مخرب در خود نگه می‌دارند. خرابی سد می‌تواند منجر به از بین رفتن زندگی و سرمایه شود. از این رو تکنیک‌های کنترل خودکار که امکان اخطار زودهنگام در حوادث غیر منتظره را فراهم می‌کند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. برای دستیابی به یک سیستم هشدار‌دهنده سریع و کارامد، انتخاب دقیق نقاط اندازه‌گیری، استحکام در سیستم اندازه‌گیری، جمع‌آوری مداوم داده‌ها، تجزیه و تحلیل خودکار داده‌ها و مدل‌سازی رفتاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
این سیستم به زیر سیستم‌های GNSS و SAR تقسیم می‌شوند که با تلفیق این‌دو باهم، پایش کاملی از بدنه سد و محیط اطراف آن صورت می‌گیرد. تکنیک‌های فضایی، اندازه‌گیری‌های قابل اطمینانی را با حداقل تجهیزات و با روش‌های مختلفی ارائه می‌دهد. این سرویس با استفاده از ردیابی‌های مداوم و پیوسته بر روی تعدادی از نقاط و همچنین نظارت بر حرکت زمین، یک سرویس کامل و قابل اطمینان برای سدها ارائه می دهد. این سرویس با ترکیبی جدید از دو تکنیک فضایی، با پایش مداوم حرکت سه‌بعدی تعدادی نقاط با استفاده از تکنولوژی GNSS و پایش تغییر شکل زمین در بلند مدت با فن‌آوری INSAR، به یک راه حل کامل نظارتی و پایش حرکتی کامل و قوی دست یافته است.آدرس کوتاه شده: