شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۳ ۵۹
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
EO Crowd، امکان‌سنجی کاربرد سنجش از دور با زیست‌بوم دریایی

EO Crowd، امکان‌سنجی کاربرد سنجش از دور با زیست‌بوم دریایی

مناطق بزرگی از دریاها و اقیانوس‌ها هستند که به طور کافی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. با ظهور "اقتصاد آبی" (Blue Economy)، تقاضای فزاینده‌ای برای دریافت داده‌ها در مناطق مختلف بوجود آمده است...

نام پروژه: EO Crowd
بنیان‌گذار: Tim Thornton
مکان: انگلستان
سال تشکیل:2015
حوزه فعالیت: حمل و نقل، محیط‌زیست و منابع طبیعی
وب‌سایت: www.teamsurv.com


مناطق بزرگی از دریاها و اقیانوس‌ها هستند به طور کافی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. با ظهور "اقتصاد آبی" (Blue Economy)، تقاضای فزاینده‌ای برای دریافت داده‌ها در مناطق مختلف بوجود آمده است. EO Crowd یک پورتال اطلاعاتی است که از انواع مختلف ماهواره مخابراتی و داده‌های باز(Open Data) تشکیل شده تا بتواند با استفاده از این داده‌ها به مشتریان خود خدماتی ارائه دهد.
گروه‌های اصلی کاربران این سیستم عبارتند از: دریانوردان تجاری و تفریحی، نهادهای دولتی و مسئولان زیرساخت‌های ساحلی، نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، سازمان بنادر و ماهیگیری و شیلات، اقیانوس‌شناسان، بوم‌شناسان و دانشمندان، منابع نفتی، گازی و منابع تجدیدپذیر دریایی و متصدیان حمل و نقل دریایی.
نیاز اصلی کاربران، به روز بودن داده‌ها است زیرا در بسیاری از مناطق، بستر دریاها در حال حرکت هستند. به عنوان مثال، تپه‌های ماسه‌ای زیر آب و فرسایش و رسوب در امتداد خط ساحلی، مدام در حال تغییرند. در این مناطق برای ردیابی تغییرات بستر دریا، اطلاعات دقیق و به روزی مورد نیاز است.
داده‌های جمع‌آوری شده از TeamSurv و داده‌های باز (Open Data) که مدام در حال جمع‌آوری هستند به همراه داده‌های BathyMetry (داده‌های سنجش از دور دریایی) که توسط Telespazio تولید می‌شوند، به یک پایگاه داده منتقل می‌شوند تا از این داده‌ها مطابق نیاز برای پاسخگویی به درخواست‌های مشتریان استفاده شود.
سنجش ارتفاع‌ برای نقشه‌برداری از آب‌های عمیق، داده‌ها و اطلاعاتی به منظورنقشه‌برداری در نزدیکی سواحل و داده‌های (SAR Data) برای نقشه‌برداری تا عمق 100 متر از جمله خدمات ارزش بر افزوده‌ای است که این سرویس در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

آدرس کوتاه شده: