سه شنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹ ۴۶
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
GeoNavCon، اطلاعات و خدمات ناوبری در حوزه جنگلداری

GeoNavCon، اطلاعات و خدمات ناوبری در حوزه جنگلداری

این سرویس با ترکیبی از موقعیت‌یابی ماهواره‌ای و با کمک و تقویت ارتباطات ماهواره‌ای که بیشتر بر اساس داده‌های مشاهده زمین (EO) همراه است، راه‌حلی یکپارچه ارائه می‌نماید...

نام پروژه :GeoNavCon
بنیان‌گذار: Dr. Martin Frühauf
مکان: آلمان
حوزه فعالیت: جنگل‌داری، محیط‌زیست و منایع‌طبیعی
سایت: www.telespazio-vega.de


این سرویس با ترکیبی از موقعیت‌یابی ماهواره‌ای و با کمک و تقویت ارتباطات ماهواره‌ای که بیشتر بر اساس داده‌های مشاهده زمین (EO) همراه است، راه‌حلی یکپارچه ارائه می‌نماید. این سرویس اصلاحات سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) را از طریق ارتباطات ماهواره‌ای به منظور بهبود در دسترس بودن، صحت تعیین موقعیت برای کاربران در محیط‌های دور و محدود را فراهم می‌کند.
حوزه جنگل‌داری از عدم دسترسی و دقت کافی در تعیین موقعیت و همچنین فقدان اطلاعات مرجع جغرافیایی به روز رنج می‌برد. سرویس GeoNavCon پیشنهادی جهت رفع شکاف‌هایی که در حال حاضر در حوزه جنگل‌داری وجود دارد، ارائه می‌نماید.
پنج دسته از کاربران حوزه جنگل‌داری که از خدمات و فناوری‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند عبارتند از: صاحبان جنگل‌های خصوصی با کمتر از 200 هکتار زمین زراعی و سطح زیر کشت، جنگل‌های ملی بزرگتر از 200 هکتار. وزارت کشاورزی و دفاتر نقشه‌برداری و جنگل‌داری، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات از جمله شرکت‌های حمل و نقل چوب، شرکت‌های جنگل‌داری کارشناسان و مشاوران حوزه جنگل‌داری و کارشناسان گردشگری، بخش‌های آتش‌نشانی و پلیس و اورژانس.
در مناطق جنگلی، به هنگام قطع درختان و برداشت الوار، به دلیل صعب‌العبور بودن این مناطق، ممکن است فشاری زیادی به زمین توسط ماشین‌های حمل الوار وارد آید که منجر به تغییر ساختاری سطح خاک و تخریب شدید منافذ خاک می‌شود. بنابراین رانندگی در مناطق جنگلی در برخی از فصول سال، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به جنگل وارد سازد. در نتیجه به تجهیزات فنی نیازمندیم که امکان تعیین موقعیت دقیق و جهت‌یابی در جنگل به منظور حمل و نقل را فراهم سازد تا کم‌ترین آسیب به محیط‌زیست وارد شود. دسترسی آسان کاربر با قیمت پایین به این سرویس و در دسترس بودن اطلاعات EO و موقعیت‌یابی دقیق مبتنی بر gnss به عنوان فاکتورهای مهم موفقیت این سرویس تلقی می‌شوند.

آدرس کوتاه شده: