سه شنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹ ۵۸
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
FLARE، ارزیابی جنگلداری از طریق سنجش از راه دور

FLARE، ارزیابی جنگلداری از طریق سنجش از راه دور

جنگل‌ها در سراسر جهان در معرض خطرات مختلفی از جمله طوفان و آتش قرار دارند. این خطرات می‌توانند فاجعه‌ای در نوع خود بیافرینند، بنابراین نقش شرکت‌های بیمه بسیار تعیین‌کننده می‌باشد...

نام پروژه: Flare
بنیان‌گذار: Dr Jamie Williams
مکان: انگلستان
حوزه فعالیت: بیمه، محیط‌زیست و منابع طبیعی
سایت: www.envsys.co.uk


جنگل‌ها در سراسر جهان در معرض خطرات مختلفی از جمله طوفان و آتش قرار دارند. این خطرات می‌توانند فاجعه‌ای در نوع خود بیافرینند، بنابراین نقش شرکت‌های بیمه بسیار تعیین‌کننده می‌باشد. سرویس FLARE برای رفع محدودیت‌ها در ارزیابی خسارات وارد شده، خطرها، ضرر و زیان‌های احتمالی، توسعه داده شده است. EO و محصولات نقشه‌برداری GNSS به عنوان یک راه‌حل موفق تجاری برای این کاربرد شناسایی شده‌اند که نیازهای اصلی این سیستم را برطرف می‌کند.
FLARE این محصولات را در یک سیستم نرم افزاری یکپارچه‌ جمع‌آوری می‌کند و بدین ترتیب خدمات خود را به کاربران و ذینفعان ارائه می‌دهد. سرویس FLARE بر روی یک سیستم نرم‌افزاری یکپارچه پایه‌ریزی شده‌است که نقشه‌های جنگل را که از داده‌های (Earth Observation) بدست می‌آید، برای روش‌های آماری و ارزیابی خسارات ارائه می‌دهد.
این سرویس، داده‌های نقشه‌برداری را در یک سیستم نرم‌افزاری کاربردی و انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد که کاربران را قادر می‌سازد تا به ارزش نقشه‌ها در کلیه موارد مورد استفاده، هم از طریق مطالعه و هم از طریق بررسی میدانی دسترسی داشته باشند. عناصر این سیستم GIS desktop، Mobile GIS، geoserver و خدمات دسترسی به وب هستند. این عناصر بستری را شکل می‌دهند که داده‌های نقشه‌برداری و ابزارهای تحلیل را به منظور اعمال داده‌ها در ارزیابی خسارات و تلفات ارائه می‌دهد.
پوشش جهانی و ثبت منظم EO امکان پیشرفت در بهره‌وری و پوشش بیمه جنگل‌داری را فراهم می‌کند. از EO می‌توان جهت ارائه خدمات زیر استفاده کرد: نقشه و پایش دقیق تغییرات اراضی، مرزها و همچنین پوشش اراضی و تهیه نقشه تغییر پوشش زمین برای ارزیابی دقیق ضرر و زیان.

آدرس کوتاه شده: