سه شنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ۴۹
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
Fruitelook، سرویس بهبود بهره‌وری مصرف آب در باغ‌های میوه

Fruitelook، سرویس بهبود بهره‌وری مصرف آب در باغ‌های میوه

کمبود آب در آفریقای جنوبی، باعث شده تا بخش کشاورزی را برای کاهش مصرف آب آبیاری و بهبود کیفیت و پایداری تولیدات کشاورزی به چالش بکشد...

نام پروژه: Fruitelook
بنیان‌گذار: Davide Farell
مکان: آفریقای جنوبی
سال تشکیل: 2012
حوزه فعالیت: محیط‌زیست و منابع طبیعی
زیرحوزه: مدیریت آب مصرفی
سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)
‌سایت: www.waterwatch.nl


کمبود آب در آفریقای جنوبی، باعث شده تا بخش کشاورزی را برای کاهش مصرف آب آبیاری و بهبود کیفیت و پایداری تولیدات کشاورزی به چالش بکشد. اطلاعات کافی در مورد میزان آب مصرفی گیاهان، رشد و وضعیت مواد غذایی برای بهبود مدیریت آب، بسیار ضروری می‌باشد. خدمات fruitlook نشان می‌دهد که مزایای استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای در میزان مصرفی آب روزانه و مدیریت آن‌ به کشاورزان کمک شایانی می‌نماید. پیشرفت سرویس Fruitlook در نهایت منجر به گسترش نظارت بر روی سایر محصولات باغداران می‌شود.
با استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای این سرویس می‌تواند با استفاده از منابع پایدار، در کاهش هزینه‌های ورودی (آب، کود، آفت‌کش‌ها، نیروی کار و انرژی) صرفه‌جویی کند و با حفاظت از محیط‌زیست، افزایش بهره‌وری مصرف آب (WUE)، را ترویج دهد. نیازهای کاربران Fruitlook که توسط سازمان فضایی اروپا و بخش‌های کشاورزی و جنگلداری و شیلات و به منظور مدیریت بهتر مخازن حمایت می‌شود، به دو دسته اصلی از تقسیم می‌شوند: مقامات دولتی و کشاورزان و باغداران. کشاورزانی که به درک بهتر تغییرات مزارع کشاورزی علاقمند هستند، از داده‌های این سرویس برای درک بهتر تغییرات، ارزیابی و مدیریت صحیح مزارع خود استفاده می‌کنند.
استفاده بهینه و مدیریت آب در آفریقای جنوبی نیازمند بهبود است. کشاورزان به اطلاعاتی برای بهبود این اوضاع نیازمندند. همچنین این اطلاعات، می‌بایست کشاورزان را در شناسایی و شبیه‌سازی مزارع کشاورزی و پذیرش فناوری‌های جدید در مدیریت منابع آبی کمک کند. مشاوران کشاورزان به صورت منظم، به کشاورزان اطلاعاتی در مورد مصرف بهینه‌ی آب و رشد محصولاتشان و مدیریت مواد غذایی ارائه می‌دهند. بسته خدمات fruitlook، اطلاعات محصول را به صورت هفتگی، از طریق درگاه داده‌ها منتشر می‌کند. این سیستم به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند اطلاعات مورد علاقه خود را دانلود کنند. به روز رسانی هفتگی در ۸ پارامتر، درک جامعی از تغییرات فضایی و زمانی به کاربران این سرویس ارائه می‌دهد. به منظور ایجاد داده‌‌ها، این سیستم به هیچ ورودی از کشاورزان نیاز ندارد. بسیاری از کشاورزان جهت آبیاری مزارع خود، از سیستم رطوبتی خاک استفاده می‌کنند که تغییرات ساعتی در رطوبت خاک و زمان دقیق آبیاری را نشان می‌دهد. داده‌های fruitlook به کشاورز کمک می‌کند تا در هر زمان به اطلاعات مربوط به رطوبت خاک زمین کشاورزی خود دسترسی داشته باشد.

آدرس کوتاه شده: