یکشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴ ۱۹۷
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
استارت‌آپ هواشناسی سمیتیو

استارت‌آپ هواشناسی سمیتیو

سمیتیو به عنوان اولین استارت‌آپ هواشناسی در ایران، از دل پردازش‌ها و محاسبات تخصصی اطلاعات دقیق هواشناسی را به‌صورت کاملا کارآمد و قابل درک در اختیار کاربران قرار می‌دهد...

شرکت: سمیتیو

بنیان گذار: سید مهدی آل یعقوب، مهدی خیراندیش، مهدی رشیدزاد، سهیل یوسف شاهی

تاسیس: 1396

کارمندان: 7 نفر

مکان: ایران

حوزه فعالیت: هواشناسی

زیرحوزه: هواشناسی کاربردی هوشمند

وب سایت: www.sameteo.com


غیر ممکن‌ها فقط زمان بیشتری نیاز دارند...
سمیتیو به عنوان اولین استارت‌آپ هواشناسی در ایران، با استفاده از دانش و تخصص افراد تیم و بکارگیری به‌روزترین و کارآمدترین تجهیزات، اطلاعات دقیق هواشناسی را مطابق با نیاز کاربران از دل پردازش‌ها و محاسبات تخصصی استخراج و به‌صورت کاملا کارآمد و قابل درک در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این استارت‌آپ بسته به نوع کاربرد داده‌های آب‌هوایی در انتخاب داده مناسب، تهیه محصول محاسباتی و در نهایت ارائه اطلاعات به‌دست آمده در زمان مناسب به شیوه‌ای کاربردی در کنار مشتریانش است.
سمیتیو با همکاری سازمان فضایی از ابتدای سال ۱۳۹۸ با استفاده از اطلاعات آماری مربوط به بارش‌های گذشته، داده‌های سنجش از راه دور و اطلاعات جغرافیایی منطقه، اقدام به اطلاع‌رسانی و ارسال اخطار شروع بارش باران برای کاهش ریسک خطرهای ناشی از ایجاد سیلاب کرد. علاوه بر این، نقشه و مسیریاب «بلد» طی همکاری مشترک با استارت‌آپ سمیتیو مناطقی را که در آنها بارندگی پیش‌بینی می‌شود را روی نقشه مشخص می‌کند تا کاربران از سفرها و ترددهای غیر ضروری به این مناطق خودداری کنند.
استارت‌آپ سمیتیو در جشنواره سال ۱۳۹۸ به عنوان برترین استارت‌آپ فضاپایه انتخاب شد و در حال حاضر با صندوق بیمه کشاورزی و سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در حال همکاری می‌باشد.

آدرس کوتاه شده: