شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸ ۱۰۴
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سنجش از دور و مدیریت داده (سامد)

سنجش از دور و مدیریت داده (سامد)

سامد، تولیدکننده الگوریتم‌های مورد نیاز (در آزمایشگاه و در میدان) جهت استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره‌های مختلف و مدیریت داده در زمینه‌های گوناگون...

شرکت: سنجش از دور و مدیریت داده (سامد)
بنیان‌گذاران: دکتر محمدرضا مباشری و محمد هادیان
سال تشکیل: 1398
کارمندان: 6
مکان: مشهد - ایران
حوزه فعالیت: کشاورزی، معدن، محیط زیست، هواشناسی، مدیریت شهری و نقشه‌برداری
زیرحوزه: مدیریت داده تصاویر ماهواره‌ای
سایت: www.krslab.khi.ac.ir


حوزه کاری اصلی این شرکت تولید الگوریتم‌های مورد نیاز (در آزمایشگاه و در میدان) جهت استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره‌های مختلف و مدیریت داده در زمینه‌های گوناگون همچون کشاورزی، معدن، محیط‌زیست، هواشناسی و نقشه‌برداری است. اگرچه این شرکت اخیرا به ثبت رسیده اما سابقه متخصصین موسس این شرکت به بیش از چهل سال قبل برمی‌گردد و تعداد انتشارات و پروژه‌های انجام شده به بیش از ۲۵۰ مورد می‌رسد. کلیه کارهای تحقیقاتی انجام شده به محصول رسیده و تولیدات این شرکت که بیش از ۳۰ مورد است دارای قابلیت بکارگیری در داخل و گوشه و کنار دنیا می‌باشد. در حال حاضر، این شرکت در پارک علم و فناوری مشهد مستقر است.
‌‌‌
هم اکنون تعدادی از این محصولات در وب‌سایت این شرکت قابل مشاهده است. بیش از 21000 داده پردازش شده از سطح کشور در سرور این شرکت وجود دارد که گنجینه بسیار ارزشمندی برای بکارگیری در مدیریت می‌باشد. یکی از محصولات این شرکت مدلسازی مناطق پر خطر برای شیوع بیماری‌های واگیردار مانند مالاریا، آنفولانزا است که با توجه به شرایط حال حاضر و شیوع ویروس کرونا توسعه داده شده است. این مدل برای بیماری مالاریا در نواحی جنوبی ایران کالیبره و آزمایش شده و دقت آن تا 92٪ به اثبات رسیده است. در حال حاضر، این شرکت برای ارایٔه نقشه‌های روزانه مناطق بالقوه شیوع بیماری‌های واگیردار نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به قیمت رقابتی آماده است.

آدرس کوتاه شده: