شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶ ۸۵
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای غیرمجاز شهری با پارس اطلس

نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای غیرمجاز شهری با پارس اطلس

از جمله خدمات قابل ارایٔه شرکت پارس اطلس نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای غیرمجاز شهری بوسیله هوش مصنوعی و همچنین تهیه و تولید داده‌های مکانی با استفاده از تحلیل تصاویر اخذ شده توسط پهپاد، هواپیما و ماهواره می‌باشد...

شرکت: پارس اطلس
بنیان‌گذاران: مهران غفوری - محمود محسن‌نیا
سال تشکیل: 1392
سال دانش‌بنیانی: 1394
کارمندان: 5
مکان: مشهد - ایران
حوزه فعالیت: مدیریت شهری
زیرحوزه: تغییر کاربری و تعرضات اراضی
سایت: www.parsrs.com


ایده اولیه تاسیس شرکت «پارس اطلس» به سال 92 باز می‌گردد. پس از شناخت وضعیت بازار، تیم اولیه در سال 93 موفق به اخذ پذیرش از پارک علم و فناوری خراسان رضوی با ایده‌ای در زمینه ارایٔه خدمات سنجش از دور شد. شخصیت حقوقی شرکت نیز بصورت رسمی و با نام شرکت سنجش از دور «دید برتر پارس اطلس» در سال 94 به ثبت رسید. در آبان ماه سال 94 شرکت پارس اطلس به‌عنوان یک واحد فناور موفق به اخذ مجوز از پارک علم و فناوری خراسان شد و در اسفند ماه همان سال توسط کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه خدمات سنجش از دور و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی ارزیابی و مورد تایید قرار گرفت. از اصلی‌ترین خدمات قابل ارایٔه توسط شرکت پارس اطلس نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای غیرمجاز شهری بوسیله هوش مصنوعی و همچنین تهیه و تولید داده‌های مکانی با استفاده از تحلیل تصاویر اخذ شده توسط پهپاد، هواپیما و ماهواره می‌باشد.
‌‌‌
عمده بازار فعالیتی این شرکت نیز بصورت B2B و B2G بوده و شهرداری‌های شهرهای مختلف کشور بخش اصلی کارفرمایان شرکت را تشکیل می‌دهند. پارس اطلس در طول مدت فعالیت خود پروژه‌های متعدد سنجش از دوری در نقاط مختلف کشور از جمله استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، سمنان، تهران، قزوین، قم، اصفهان، گلستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و ... داشته است. همچنین شرکت پارس اطلس در سال 98 موفق به جذب سرمایه از هلدینگ فناوری اطلاعات هزاردستان (هلدینگ کافه بازار) شد. این شرکت در جشنواره ملی برترین کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات کشور در سال 98 توانست دومین رتبه استارت‌آپ برتر فضاپایه کشور را کسب کند.

آدرس کوتاه شده: