چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ ۶۶
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
EFFORS و برآورد حداکثر حجم سیلاب

EFFORS و برآورد حداکثر حجم سیلاب

از مهمترین مسائلی که درمطالعات مناطق سیل‌خیز به آن پرداخته می‌شود، برآورد حداکثر حجم سیلاب است. سیستم EFFORS با استفاده از ابزارهای سنجش از راه دور، ارتباطات ماهواره‌ای و زمینی، ابزارهای مدل‌سازی و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی، موفق به انجام این امر شده است...

سرویس: EFFORS
شرکت: Zamg
بنیان‌گذار: Bernhard Niedermoser
سال تشکیل: 2017
کارمندان: 12
مکان: اتریش
حوزه فعالیت: مدیریت بحر ان
زیرحوزه: پیش‌بینی وقوع سیل
سایت: www.zamg.ac.at


از مهمترین مسائلی که درمطالعات مناطق سیل‌خیز به آن پرداخته می‌شود، برآورد حداکثر حجم سیلاب است. سیستم EFFORS با استفاده از ابزارهای سنجش از راه دور، ارتباطات ماهواره‌ای و زمینی، ابزارهای مدل‌سازی و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی، موفق به انجام این امر شده است. این سیستم با استفاده از دو ویژگی فضایی SATCOM به‌منظور حصول اطمینان از برقراری ارتباط در شرایط بحرانی (سیل) در مناطق دور افتاده و Earth Observation (نظارت بر زمین) برای استفاده بهتر از زمین و پوشش اراضی، نمایش منطقه‌ای از سیلاب‌ها، عمق آب، سرعت جریان آب، پیش‌بینی بارش با وضوح بالا در هر زمان و مکان را ارایٔه می‌دهد.
‌‌‌
ساختار این سرویس در سه سطح به کاربران ارائه می‌گردد. در ابتدا هشدارهای هواشناسی و باران‌های شدید برای شروع اقدامات دفاعی به کاربران اطلاع داده می‌شود. در سطح دوم اطلاعاتی در مورد روان آب‌ها عرضه شده و در سطح سوم، اطلاعاتی در مورد طغیان رودخانه‌ها نمایش داده می‌شود. پیش‌بینی سطح آب در هر نقطه در امتداد رودخانه و مناطق سیل‌زده، مدل‌سازی در زمان واقعی بر اساس پیش‌بینی بارش و روان‌آب‌ها، ارائه پیش‌بینی در پورتال وب و هشدارهای خاص برای مشتری از طریق پیام کوتاه و ایمیل، از دیگر خدماتی است که این سرویس ارائه می‌دهد.

آدرس کوتاه شده: