یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ۱۸۲
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
تیزنگر پایش

تیزنگر پایش

تیم تیزنگر از سال 1392 فعالیت خود در حوزه مهندسی ژیٔوماتیک را با پروژه‌های میکروژیٔودزی و رفتارسنجی سازه‌ها با استفاده از گیرنده‌های تعیین موقعیت ماهواره‌ای آغاز نمود...

شرکت: تیزنگر پایش
بنیان‌گذار: یاسر عاشورزاده
سال تشکیل: 1392
سال دانش‌بنیانی: 1399
کارمندان: 6
مکان: تهران - ایران
حوزه فعالیت: مدیریت بحران، کشاورزی، محیط زیست و معدن
زیرحوزه: پیش‌بینی وقوع سیل و آتش‌سوزی
سایت: www.tiznegar.com


‎تیم تیزنگر از سال 1392 فعالیت خود در حوزه مهندسی ژیٔوماتیک را با پروژه‌های میکروژیٔودزی و رفتارسنجی سازه‌ها با استفاده از گیرنده‌های تعیین موقعیت ماهواره‌ای آغاز نمود. انجام مدلسازی تغییرات خط ساحلی دریاچه ارومیه و ارایٔه راهکار برای کاهش آلودگی هوای تهران با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای جزو اولین گام‌های تیزنگر برای فعالیت در حوزه سنجش از دور بود. تیزنگر پایش در مرداد 1398 با رونمایی از محصول خود با نام «سهم» (سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره‌ای) بصورت رسمی فعالیت خود در حوزه خدمات هوشمند فناوری فضایی و داده‌های مکانی را آغاز نمود. سامانه سهم با دریافت تصاویر ماهواره‌ای و اعمال شاخص‌ها و الگوریتم‌های سنجش از دور، پدیده‌های محیطی و غیر محیطی را آشکارسازی کرده و آن‌ها را مورد پایش قرار می‌دهد. نتیجه نهایی این سامانه در قالب گزارش‌های فنی و تجزیه و تحلیل‌های مربوطه به کاربران با سطح دسترسی تعیین شده قرار می‌گیرد. همچنین سامانه مذکور قابلیت ارایٔه لایه‌های مختلف اطلاعاتی را دارد و می‌تواند در سطح وسیعی اجرا شود.
‌‌‌‌
‎استارت‌آپ تیزنگر پایش در فروردین سال 1398 در کنار سازمان فضایی ایران به تهیه نقشه‌های پهنه‌بندی سیلاب در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، پایش مستمر سطوح آبگیری و اعلام خطر‌های به‌موقع پرداخت و توانست کمک شایانی به مدیریت این بحران کند. برآورد سطح زیر کشت برنج و گندم، پایش تغییرات پهنه آبی تالاب‌ها و دریاچه‌ها، کنترل و پایش آلودگی‌های نفتی، پایش و پیش‌بینی آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها، ارایٔه گزارش‌های فنی به کشاورزان در قالب الگوی مصرف بهینه آب و کود، کنترل تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی، کنترل و پایش توسعه شهری و همچنین پایش وضعیت پوشش گیاهی جنگلی مراتع و فضای سبز شهری از جمله خدمات استارتاپ تیزنگر است.

آدرس کوتاه شده: