یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ۲۸۳
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
بوم نگاران هوشمند امید

بوم نگاران هوشمند امید

بوم نگاران هوشمند امید با تلاش تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در سال 1397 شکل گرفت. ایده اصلی این تیم استفاده از فناوری سنجش از دور به منظور پایش سراسری بود...

شرکت: بوم نگاران هوشمند امید
بنیان‌گذاران: امید همتی، علیرضا حاجی‌تبار، حمید فرهمند
سال تشکیل: 1397
سال دانش‌بنیانی: 1399
کارمندان: 7
مکان: تهران - ایران
حوزه فعالیت: کشاورزی هوشمند
زیرحوزه: پایش زمین‌های زراعی
سایت: www.satplat.com


بوم نگاران هوشمند امید با تلاش تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در سال 1397 شکل گرفت. ایده اصلی این تیم استفاده از فناوری سنجش از دور به منظور پایش سراسری بود. این تیم، در ابتدا با نام کشت‌نگاران امید و تحت حمایت شتابدهنده ستاک فعالیت خود شامل تدوین مدل کسب و کار و اجرای طرح‌های آزمایشی برای صحت کاربرد تصاویر ماهواره‌ای را آغاز کرد و در نهایت شهریور 1398 توانست سامانه خود را منتشر کند. محصول حال حاضر این شرکت ست‌پلت است که می‌تواند خدماتی کاملا خودکار با استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش تصاویر ماهواره‌ای و هوایی در بخش‌های مختلف منابعی طبیعی عرضه کند؛ توصیه هایی مانند کاشت، داشت، برداشت و تناسب زراعی برای کشاورزان، میزان بهره‌برداری از مراتع، مسایٔل حقوقی و کشف تقلب، ارایٔه تحلیل‌های اقتصادی و ریسک و پایش و ارزیابی خسارت بلایا و مواردی از این دست.
‌‌‌‌
بوم نگاران هوشمند امید در حال حاضر در باشگاه کسب و کارهای دانش بنیان (باکس) مستقر است و هدفش استفاده از هوش مصنوعی مانند روش‌های بینایی ماشین، یادگیری ماشین و پردازش تصویر برای تحلیل خودکار تصاویر هوایی و ماهواره‌ای است تا نیاز به بررسی هر تصویر توسط متخصصان را کاهش دهد. از طرفی دیگر با فعالیت در زمینه آب قصد دارد بهره‌وری آن را در زمین‌ها افزایش داده و مدیریت بهتری بر روی منابع آبی ارایٔه دهد. این تیم در هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات موفق به کسب مقام دوم در محور فناوری فضایی و خدمات فضاپایه شد.

آدرس کوتاه شده: