چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۷:۴۳ ۱۱۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT

مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT

برگزاری مسابقه بزرگ طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی در قالب طرح شتابدهی فناوری ...

اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه به زودی مسابقه بزرگ طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی را آغاز می‌کند.
سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه در روز ملی فناوری فضایی، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، این خبر خوش را به علاقه‌مندان فناوری‌های ماهواره‌ای اعلام نمود که مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی در قالب یک طرح شتابدهی فناوری در سطح سامانه و زیرسامانه به صورت مناقصه واگذار خواهد شد.

دکتر جلیلی سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه گفت: ان‌شاالله در هفته آینده، این طرح بر روی سامانه مناقصات قرار خواهد گرفت و لذا از همه عزیزانی که توانایی و علاقه‌مندی اجرا و راهبری این طرح شتابدهی را دارند دعوت می‌شود در این مناقصه شرکت کنند. در این طرح شتابدهی که با دوره آموزشی طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی آغاز می‌شود، نفرات یا تیم‌های شرکت‌کننده در این طرح، تحت هدایت و مشاوره مجری طرح و با نظارت سازمان، مراحل طراحی ماموریت تا ساخت ماهواره مکعبی را طی می‌کنند و هزینه‌های خرید، ساخت و تست بر اساس امتیازات کسب شده، برای تیم‌ها تامین می‌شود. هر یک از تیم‌ها می‌بایست طراحی و ساخت دو یا سه ماهواره مکعبی را با هدف اثبات فناوری «ارتباط بین ماهواره‌ای» انجام دهند. با عنایت به اینکه موضوع کاربرد یک منظومه ساده IoT نیز بخشی از مسابقه می‌باشد از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تحقیقات و بررسی‌های خود را آغاز نمایند. یکی از اهداف مهم این طرح، شناسایی و ساماندهی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای شکل گرفته در حوزه فناوری‌های ماهواره (سطح سامانه و زیرسامانه) می‌باشد.

وی افزود: به منظور حمایت از تعداد بیشتر تیم‌ها، مجری طرح با هماهنگی و نظارت سازمان اقدام به جلب حامی مالی و یا سرمایه‌گذار خواهد نمود. با جلب حامی مالی و سرمایه‌گذار، ضمن ارائه جوایز به نفرات برتر تیم‌ها در سطح سامانه و زیرسامانه، امکان جلب سرمایه‌گذار برای این تیم‌ها نیز مهیا می‌شود. این طرح با هدف شناسایی و ساماندهی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای شکل گرفته در این حوزه در سطح سامانه و زیرسامانه برگزار می‌شود تا بتوان به شرایط تجاری شدن این حوزه نزدیک‌تر شد. ضمن آنکه دوره‌ای بسیار سودمند برای آشنایی علاقه‌مندان و ترغیب آنها به فعالیت در حوزه فناوری‌های ماهواره‌ای (سطح سامانه و زیرسامانه) نیز خواهد بود.


برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید...


آدرس کوتاه شده: