یکشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۰۴ ۲۱۹
طبقه بندی: اخبار
چچ
آشنایی با الزامات تائیدیه آزمون محصولات فضایی در سطح تجهیزات و المان‌ها

آشنایی با الزامات تائیدیه آزمون محصولات فضایی در سطح تجهیزات و المان‌ها

اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز یکپارچه‌سازی و آزمون پژوهشگاه فضایی رویداد آشنایی با الزامات تائیدیه آزمون محصولات فضایی در سطح تجهیزات و المان‌ها را برگزار می‌نماید...

اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز یکپارچه‌سازی و آزمون پژوهشگاه فضایی رویداد آشنایی با الزامات تائیدیه آزمون محصولات فضایی در سطح تجهیزات و المان‌ها را برگزار می‌نماید. این رویداد تحت عنوان عیار3 در تاریخ 2 اسفند به صورت حضوری (تعداد محدود) و مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.
سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه گفت: در این رویداد به معرفی سیاست‌های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از اخذ استانداردهای فضایی (تائیدیه آزمون) و ارائه رویه درنظر گرفته شده برای برخورداری شرکت‌های دانش‌بنیان جهت استاندارد نمودن محصولاتشان پرداخته می‌شود. همچنین امکانات مرکز یکپارچه‌سازی و آزمون و آزمایشگاه‌های پژوهشگاه فضایی جهت بهره‌مندی، به این کسب و کارها معرفی می‌شود.
دکتر جلیلی همچنین افزود: با توجه به اینکه استانداردسازی محصولات و خدمات یکی از اقدامات زیربنایی برای قوام بخشیدن به فعالیت‌های کسب‌وکارهای فضاپایه و از پیش‌نیازهای اساسی ارائه محصولات و خدمات این کسب‌وکارها در سطح ملی و بین‌المللی می‌باشد، لذا در تعاملی بسیار مناسب با معاونت محترم توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، تا کنون چهار گروه از استانداردها و تائیدیه‌های مرتبط با آزمون (محصولی) مورد تصویب قرار گرفته است و در حال رایزنی جهت تصویب 20 گروه دیگر از استانداردهای فضایی در زمینه‌های "سازمانی و فرآیندی"، "محصولی" و "بهره‌برداری و ارائه خدمات" می‌باشیم. با تصویب این گروه از استانداردها و ارائه حمایت مربوطه، گام مهمی در ارتقاء رویه‌ها و استانداردسازی مشخصات خدمات و محصولات فضایی توسعه‌یافته برداشته می‌شود.


آدرس کوتاه شده: