سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ۸۴
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
Grip و تشخیص خطر فرونشست زمین

Grip و تشخیص خطر فرونشست زمین

پژوهش‌های انجام شده و پیش‌بینی تغییرات آب و هوا، حاکی از آن است که میزان فرونشست خاک در انگلیس و اروپا هر سال به شرایط بحرانی نزدیک‌تر خواهد شد...

پروژه: GRIP
شرکت: CET
بنیان‌گذاران: Chris McLain
سال تشکیل: 2018
کارمندان: 5
مکان: انگلیس
حوزه فعالیت: زمین شناسی
زیرحوزه: فرونشست زمین
سایت: www.cet-uk.com


پژوهش‌های انجام شده و پیش‌بینی تغییرات آب و هوا، حاکی از آن است که میزان فرونشست خاک در انگلیس و اروپا هر سال به شرایط بحرانی نزدیک‌تر خواهد شد. بخش بیمه به منظور بهبود این وضعیت، به ابزارهایی نیاز دارد تا علاوه‌بر تشخیص، خطرات احتمالی را هم به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بازار بیمه املاک مسکونی انگلستان، اصلی‌ترین کاربر سرویس GIRP یا (Ground Instability Risk Profiling) می‌باشد. این سرویس می‌تواند با انتقال دانش به وزارت مسکن و راه و شهرسازی نقش مثبتی در پیشگیری و کاهش خسارات داشته باشد. کاربران نیز به دنبال روشی مقرون به صرفه هستند که بتوانند دانش مربوط به مناطقی که در خطر فرونشست زمین در انگلستان هستند را افزایش دهند.
‌‌‌
داده‌های InSAR می‌تواند تغییرات گسترده‌ای را در حرکت زمین ردیابی کند. ادغام این منابع اطلاعاتی با GNSS، قابلیت اطمینان و کیفیت سرویس GIRP را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد. این سرویس، بهترین داده‌های مربوط به زمین و خاک، اطلاعات خاص ساختمان‌ها و اطلاعات مربوط به مطالبات بیمه موجود را با داده‌های ماهواره‌ای ترکیب می‌کند. این سرویس از موقعیت مکانی و قابلیت نقشه‌برداری‌های فضایی و شبکه‌های حسگر نقطه‌ای در عمق زمین استفاده می‌کند. این پروتکل ارتباطی تطبیقی که زیرساخت‌های زمینی و ماهواره‌ای را در خود ادغام می‌کند، برای فعال کردن این سرویس تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.


آدرس کوتاه شده: