دوشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸ ۱۱۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌ها

نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌ها

نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی به سازمان‌ها و نهادها، در روز یکشنبه مورخ 99/12/24، به صورت حضوری و مجازی، با حضور برخی از مدیران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار گردید...

نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی به سازمان‌ها و نهادها، در روز یکشنبه مورخ 99/12/24، به صورت حضوری و مجازی، با حضور برخی از مدیران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار گردید.
این نشست با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد؛ سپس جناب آقای دکتر خرد، مجری سیستم‌های یکپارچه اطلاعات جهاد کشاورزی و جناب آقای دکتر جلیلی، سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای سازمان فضایی ایران، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران، هدف از این جلسه و برنامه کلی را ارائه نمودند.
در ادامه، جناب آقای پورشکوری از اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران، به معرفی ظرفیت‌های فن‌آوری فضایی در حوزه کشاورزی و اقدمات سازمان فضایی در این حوزه پرداخته؛ سپس هر یک از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها به شرح ذیل با ذکر توانمندی‌های خود و پروژه‌های اجرا شده به صورت مختصر، خود را معرفی نمودند.
• استارت‌آپ‌هایی که به صورت حضوری در جلسه شرکت داشتند: ست‌پلت، سمیتیو، سامان آب سرزمین، رایان نور تدبیر، کشتیار، پرواز یاران سیرنگ، جالیزان
• استارت‌آپ‌هایی که به صورت مجازی در جلسه شرکت داشتند: سنجش از دور و مدیریت داده سامد، سینا کیان امن سازان آریا، کاوشگران آب، مهندسی دیده‌بان فناوری راهبردی آراد، وندا اطلس کیا، چشم آسمان پارسه، فضاکاو، آیریک پردازش شبرو.
در ادامه این نشست، جناب آقای دکتر خرد به شرحی از اقدامات جهاد کشاورزی در حوزه‌ی سیستم‌های یکپارچه اطلاعات پرداخته و نیازهای اولویت‌دار وزارت در این حوزه را ارائه نمودند. یکی از برنامه‌های جدی وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه، تهیه نقشه‌های کاداستر زراعی می‌باشد که به گفته ایشان اقدامات برای تهیه و صدور نقشه‌ 3.5 میلیون هکتار زمین زراعی در حال انجام است و در گام دوم تهیه و صدور نقشه برای 5 میلیون هکتار دیگر در دستور کار می‌باشد که می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه بهره‌مند گردید.
این نشست با جمع‌بندی مباحث مربوطه توسط آقایان دکتر خرد و دکتر جلیلی، و پرسش و پاسخ بین کسب‌وکارها و ایشان خاتمه یافت و مقرر گردید فعالیت‌ها در سه حوزه تهیه نقشه زراعی (کاداستر)، خدمات سنجش از دور (RS) و اینترنت اشیا (IoT) در قالب تشکیل کارگروه‌های تخصصی با هماهنگی اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه پیگیری گردد.

جهت ثبت نام در سلسله جلسات معرفی توانمندی‌ها کلیک کنید


آدرس کوتاه شده: