یکشنبه, ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۴ ۸۶
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سنجش و دانش نصیر

سنجش و دانش نصیر

استارت‌آپ سنجش و دانش نصیر در سال 1397 با هدف بهره‌گیری از دانش بومی علم ژئوماتیک در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تاسیس و راه‌اندازی شد.

استارت‌آپ: سنجش و دانش بصیر
بنیان‌گذار: فهیمه یوسفی
سال تشکیل: 1397
سال دانش بنیانی: -
کارمندان: 4
مکان: ایران - تهران
حوزه فعالیت: مدیریت شهری
زیرحوزه: تغییرات پوشش زمین و بروز رسانی پایگاه داده‌های مکانی
سایت: -


استارت‌آپ سنجش و دانش نصیر در سال 1397 با هدف بهره‌گیری از دانش بومی علم ژئوماتیک در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تاسیس و راه‌اندازی شد. این استارت‌آپ قصد دارد با گرد هم آوردن جوانان متخصص و توانمند در حوزه‌های مختلف از پتانسیل موجود در داده‌های سنجش از دوری و فتوگرامتری جهت تامین نیاز سازمان‌ها در قالب محصول و یا خدمات استفاده کند. مدل‌سازی بخشی از آثار و ابنیه باستانی کاخ سعدآباد، برآورد سطح زیر کشت محصولات کشاورزی استان گلستان، پایش فرونشست دشت‌های تهران و ساخت نرم‌افزاری جامع برای بهینه‌سازی از جمله فعالیت‌های این تیم است که در مدت کوتاه موفق به انجام آن شده است.
‌‌
در حال حاضر، این استارت‌آپ با حمایت بنیاد ملی نخبگان بر روی تولید نرم‌افزار بومی بمنظور بروزرسانی پایگاه داده‌های مکانی با استفاده از تصاویر رقومی فعالیت می‌کند. از دیگر پروژه‌های این مجموعه می‌توان به تغییرات پوشش اراضی با تاکید رشد شهری و ساخت و سازهای غیرمجاز به سفارش شرکت بازآفرینی شهری اشاره کرد.


آدرس کوتاه شده: