سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۱۴ ۴۹
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سرویس IAP و آمادگی هنگام بروز خطرات

سرویس IAP و آمادگی هنگام بروز خطرات

سرویس IAP خدمات برنامه‌ریزی جهت آمادگی هنگام بروز خطرات صنعتی از جمله نقشه‌برداری از سایت، پراکندگی جوی، تدارکات و تخلیه را ارائه می‌دهد...

پروژه: IAP
شرکت: SpaceBel
بنیان‌گذار: Bernard Stevenot
مکان و سال تشکیل: بلژیک - 2015
کارمندان: 7
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: مدیریت شهری
زیرحوزه: راشن زمین
سایت: www.spacebel.be


فعالیت‌های صنعتی در کشور بلژیک، برای سالیان طولانی باعث نگرانی اساسی امروز آنها در مورد خطرات احتمالی برای شهروندان، حوادث در کارخانه‌ها، ناپایداری زمین ناشی از فعالیت‌های معدنی و اکتشافات باستانی شده است. کاربران اصلی این سرویس، شهرداری‌ها، مسئولان سازمان مدیریت بحران و موسسات بیمه می‌باشند. همچنین ذینفعان درگیر در تولید مانند شرکت‌های صنعتی و مهندسی در بلژیک، از دیگر کاربران این سرویس می‌باشند که می‌توانند از خدمات ارزش بر افزوده‌ای که این سرویس ایجاد می‌کند، استفاده نمایند.

از جمله چالش‌های بلژیک می‌توان به پایش بی‌ثباتی زمینی (فرونشست زمین) و ارزیابی تاثیر آن در حوزه‌‌ی فعالیت‌های زیرزمینی مانند معادن زغال‌سنگ، حفاری زمین، معادن آهک، باستان‌شناسی و ... اشاره کرد. این سرویس خدمات برنامه‌ریزی جهت آمادگی هنگام بروز خطرات صنعتی از جمله نقشه‌برداری از سایت، پراکندگی جوی، تدارکات و تخلیه را ارائه می‌دهد. پایش و نظارت بر رانش و فرونشست زمین با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای Sentinel1، ارزیابی ضرر و زیان به دلیل آسیب وارده و نظارت بر جبران خسارت از دیگر خدمات این سرویس می‌باشد. این سیستم جمع‌آوری داده‌های به روز را از طریق مشاهده زمین یا EO و پایگاه‌های داده عمومی و خصوصی و اندازه‌گیری از شبکه‌های حسگر محلی را تضمین می‌کند.


آدرس کوتاه شده: