چهارشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۰۲ ۱۱۸
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
IoTrees و پایش رشد درختان و سلامت گیاهان

IoTrees و پایش رشد درختان و سلامت گیاهان

سرویس "اینترنت درختان" (IoTrees) با هدف استفاده از سنسورهای مختلف برای اندازه‌گیری پارامترهای اصلی در مناطق جنگلی به طور منظم، بدون نیاز به مداخله انسانی و ارسال این اطلاعات از طریق ارتباط بی‌سیم به یک پلتفرم می‌باشد...

پروژه: IoTrees
شرکت: TREEMETRICS
بنیان‌گذار: Alex Poveda
مکان و سال تشکیل: ایرلند - 2015
کارمندان: 7
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: محیط زیست
زیرحوزه: پایش رشد درختان و سلامت گیاهان
سایت: www.treemertics.com


سرویس "اینترنت درختان" (IoTrees) با هدف استفاده از سنسورهای مختلف برای اندازه‌گیری پارامترهای اصلی در مناطق جنگلی به طور منظم، بدون نیاز به مداخله انسانی و ارسال این اطلاعات از طریق ارتباط بی‌سیم به یک پلتفرم می‌باشد. هدف از این پروژه توسعه یک روش مناسب با هزینه کم برای اندازه‌گیری قطر درختان و ارسال اطلاعات اندازه‌گیری شده یکپارچه به پلتفرم مرکزی می‌باشد که در آن کاربر می‌تواند با برآورد داده‌ها، رشد درختان جنگل و سلامتی گیاهان را پایش کند. این راه‌حل هزینه جمع‌آوری داده‌ها را کاهش داده و منجر به اندازه‌گیری‌های مکرر خواهد شد که نظارت پایدار منابع جنگلی را بهبود می‌بخشد.
‌‌‌‌
با استفاده از این سرویس، تصمیم‌گیری‌ها زمان برداشت محصول و سم‌پاشی برای کنترل پوشش گیاهی به موقع و آسان‌تر خواهد بود. این سرویس از شبکه‌ای از حسگرهای دندرومتر تشکیل شده که با استفاده از یک نمایشگر عددی که به بدنه یا شاخه درخت متصل می‌شود و تغییرات کوچک در قطر تنه‌ی درخت را متناسب با وضعیت آب گیاه در طول روز اندازه‌گیری می‌نماید.


آدرس کوتاه شده: