شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۲۰ ۶۳
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سرویس GrapeLook و بهبود بهره‌وری از آب‌ها در تاکستان‌ها

سرویس GrapeLook و بهبود بهره‌وری از آب‌ها در تاکستان‌ها

خدمات این سرویس مبتنی بر ادغام تکنیک‌ها و روش‌هایی با تکیه بر فضا (EO یا مشاهده زمین ماهواره‌ای، ارتباطات ماهواره‌ای و پیمایش ماهواره‌ای) و همچنین فناوری‌های زمینی خواهد بود. اهداف مورد انتظار این پروژه بر افزایش تولیدات کشاورزی و کاهش مصرف آب متمرکز است...

پروژه: Grapelook
شرکت: WATERWATCH B.V
بنیان‌گذار: Annemaria Klaasse
مکان و سال تشکیل: آفریقای جنوبی - 2011
کارمندان: 11
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: کشاورزی
زیرحوزه: بهبود بهره‌وری از آب در تاکستان‌ها
سایت: www.waterwatch.nl


در‌ آفریقای جنوبی، آب یک بحران است و رقابت شدیدی بین بخش‌های شهری، صنعتی و کشاورزی وجود دارد. ۴۳ درصد از منابع آب سطحی در بخش کشاورزی مصرف می‌شود. خدمات این سرویس مبتنی بر ادغام تکنیک‌ها و روش‌هایی با تکیه بر فضا (EO یا مشاهده زمین ماهواره‌ای، ارتباطات ماهواره‌ای و پیمایش ماهواره‌ای) و همچنین فناوری‌های زمینی خواهد بود. اهداف مورد انتظار این پروژه بر افزایش تولیدات کشاورزی و کاهش مصرف آب متمرکز است. هدف از این تحقیق دستیابی به بهره‌برداری پایدار از منابع، کاهش هزینه‌ها، حفاظت از محیط‌زیست و در نهایت افزایش کارایی مصرف آب می‌باشد.

این سرویس اطلاعات آبیاری را به صورت هفتگی در رابطه با اطلاعات مربوط به رشد گیاه و وضعیت کود فراهم می‌کند. از جمله امکانات فضایی استفاده شده در این سرویس می‌توان به مشاهدات ماهواره‌ای زمین جهت مدیریت منابع آب، ارتباطات ماهواره‌ای به منظور انتقال داده‌های از راه دور به مرکز پردازش و موقعیت‌یابی ماهواره‌ای اشاره نمود. همچنین از جمله تحولات این سرویس می‌توان به ابزار پیش‌بینی برنامه‌ریزی برای آبیاری و سرویس پیام کوتاه / MMS برای کشاورزان نام برد.


آدرس کوتاه شده: