دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۱۹ ۵۸
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سرویس Cerberus-Forest Falcon و تولید مواد غذایی با حفظ محیط زیست

سرویس Cerberus-Forest Falcon و تولید مواد غذایی با حفظ محیط زیست

این سرویس می‌تواند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای تقویت تولید مواد غذایی پایدار در عین حفاظت از محیط زیست، به اقتصادهای در حال توسعه کمک شایانی کند. از جمله کاربردهای این سرویس می‌توان به جلوگیری از ورود غیرقانونی به ماهیگیری، کشاورزی پایدار، درک جوامع در زمینه آب و میزان مقاومت جوامع در برابر بلایای طبیعی با استفاده از داده‌ها و منابع فضایی اشاره کرد...

پروژه: Cerberus-Forest Falcon
شرکت: BLACKSHORE
بنیان‌گذار: Hans Van't Woud
مکان و سال تشکیل: هلند - 2015
کارمندان: 6
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: کشاورزی
زیرحوزه: تولید مواد غذایی با حفظ محیط زیست
سایت: www.blackshore.eu


این سرویس می‌تواند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای تقویت تولید مواد غذایی پایدار در عین حفاظت از محیط زیست، به اقتصادهای در حال توسعه کمک شایانی کند. از جمله کاربردهای این سرویس می‌توان به جلوگیری از ورود غیرقانونی به ماهیگیری، کشاورزی پایدار، درک جوامع در زمینه آب و میزان مقاومت جوامع در برابر بلایای طبیعی با استفاده از داده‌ها و منابع فضایی اشاره کرد. استفاده از خدمات این سرویس، سریع‌تر، کامل‌تر، مقرون به صرفه‌تر و دقیق‌تر می باشد و اطلاعات مورد استفاده شده، کمک زیادی به کشاورزان در جهت افزایش محصول خواهد کرد.

در این سرویس منابع آب شیرین جدید شناسایی و بررسی می‌شوند. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که قدرت تفکیک بالایی دارند استفاده می شود که اجازه می‌دهد تا مسیرهای پیاده را از مسیرهای ماشین‌رو متمایز کنیم تا این امکان را داشته باشیم تا زمان بین منابع آبی و محل زندگی و معیشت مردم را محاسبه کنیم. در این پروژه از تصاویر ماهواره‌ای استفاده خواهد شد که در آن می‌توان اشیا را تا فاصله ۳۰ از هم متمایز کرد. همچنین این سرویس به تعادل بین زمین‌‌های کشاورزی و جنگل‌های بارانی به منظور شناسایی مناطقی که امکان قطع درخت در آن وجود دارد، می‌پردازد. علاوه‌براین خدماتی را با مشارکت مرکز استراتژیک لاهه، به منظور آموزش در برابر سیلاب‌های ناگهانی در سودان ارائه می‌دهد. همچنین با بهره از تصاویر ماهواره Sentinel1، مناطقی که در آن به طور غیرقانونی اقدام به صید ماهی می‌شود، شناسایی و بررسی می‌شود.


آدرس کوتاه شده: