دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۰ ۵۷
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سرویس INVENTA و ارزش‌یابی و حفاظت از میراث فرهنگی

سرویس INVENTA و ارزش‌یابی و حفاظت از میراث فرهنگی

فناوری‌های دیجیتال در حال تولید شکل جدیدی از ارزش‌گذاری و حفاظت از میراث فرهنگی هستند، که ثمره آن دیگر به چشم‌انداز سرزمینی گره نمی‌خورد بلکه به سمت افق‌های نامحدود جدید، عاری از محدودیت‌های مکانی و زمانی گسترش می‌یابد...

پروژه: INVENTA
شرکت: LINKS FOUNDATION
بنیان‌گذار: Marco Mazzalama
مکان و سال تشکیل: ایتالیا - 2021
کارمندان: 16
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: گردشگری
زیرحوزه: ارزش‌یابی و حفاظت از میراث فرهنگی
سایت: www.linksfoundation.com


فناوری‌های دیجیتال در حال تولید شکل جدیدی از ارزش‌گذاری و حفاظت از میراث فرهنگی هستند، که ثمره آن دیگر به چشم‌انداز سرزمینی گره نمی‌خورد بلکه به سمت افق‌های نامحدود جدید، عاری از محدودیت‌های مکانی و زمانی گسترش می‌یابد. اکنون ما هستیم که باید از این امکان نهایت استفاده را ببریم. پروژه INVENTA با هدف کشف پتانسیل فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده همراه با شبکه 5G و فناوری فضایی (به ویژه ناوبری ماهواره‌ای و رصد زمین) روشی جدید و نوآورانه برای زندگی در جهان میراث فرهنگی ایجاد خواهد کرد. امکان تولید محتوای دیجیتال سه بعدی در هر مکان (به لطف شبکه 5G) و جابجایی آن در یک زمینه مرجع مکانی خاص (به لطف فناوری‌های فضایی)، طیف وسیعی از امکانات را ایجاد می‌کند.

پروژه INVENTA امکان دسترسی و تجربه میراث فرهنگی را حتی از راه دور تقویت خواهد کرد، بنابراین زمینه‌های فرهنگی را برای همه مردم، به ویژه برای گرو‌ه‌های محافظت شده (افراد معلول، سالمندان، بیماران) فراگیرتر می‌کند و مدل‌های جدید تجاری را برای موزه‌ها در دسترس قرار می‌دهد، قادر به دستیابی به گروه‌های جدیدی از بازدید کنندگان، از بین بردن هر مانع جغرافیایی است. بازدیدهای توریستی با تجربه‌های ابتکاری بسیار جذاب، مبتنی بر فناوری‌های واقعیت افزوده /واقعیت مجازی و مستقیماً در دستگاه‌های تلفن همراه مردم، غنی می‌شوند.


آدرس کوتاه شده: