دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ۱۳۱
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
سرویس airUTM پایش هواپیماهای بدون سرنشین

سرویس airUTM پایش هواپیماهای بدون سرنشین

airUTM یک سیستم مدیریت ترافیک بدون سرنشین است که امکان دسترسی ایمن، کارآمد و ایمن به فضای هوایی را برای تعداد زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین فراهم می‌کند...

پروژه: airUTM
شرکت: UKOWAPI UG
بنیان‌گذار: Evon Meier
مکان و سال تشکیل: آلمان - 2020
کارمندان: 9
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: شهرهای هوشمند
زیرحوزه: پایش هواپیماهای بدون سرنشین
سایت: www.ukowapi.com


airUTM یک سیستم مدیریت ترافیک بدون سرنشین است که امکان دسترسی ایمن، کارآمد و ایمن به فضای هوایی را برای تعداد زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین فراهم می‌کند. در حال حاضر، در برخی از کشورها از ایمیل‌ها و گروه WhatsApp برای برقراری ارتباط با اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین در حریم هوایی استفاده می‌شود. ارتباط از طریق WhatsApp یا ایمیل یک راه‌حل موقت است. با این حال، چالش اصلی چنین ارتباطات آنالوگ، عدم آگاهی از موقعیت است. airUTM چارچوبی است که برای تسهیل هر نوع ماموریت روتین، در همه طبقات فضای هوایی و محیطی طراحی شده است و در عین حال آدرس‌دهی مناسب رابط هواپیمایی و کنترل ترافیک هوایی است.
‌‌
‏airUTM خروجی‌هایی از قبیل: اطلاعات آب‌وهوا، آگاهی وضعیتی از فضای هوایی، ثبت‌نام الکترونیکی، شناسایی الکترونیکی، بررسی و تائید برنامه پرواز را خواهد داشت. در این سرویس، SatNav با استفاده از داده‌های جغرافیایی در زمان واقعی از دستگاه‌های ردیابی، خدمات مبتنی بر مکان (GPS و گالیله) را ارائه می‌دهد تا اطلاعات موقعیت و ردیابی مستقیم را فراهم کند. همچنین SatEO برای دسترسی به تصاویر ماهواره‌ای سطح زمین در قالب نقشه‌های دیجیتال، از Earth Observation استفاده می‌کند. از تصاویر ماهواره‌های Sentinel 2 نیز به دلیل وضوح مکانی بالا و همچنین خط مشی داده‌های آزاد استفاده خواهد شد.


آدرس کوتاه شده: