دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲ ۱۵۰
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
پروژه MeteoInsight و شهر هوشمند

پروژه MeteoInsight و شهر هوشمند

شرایط آب‌و‌هوایی تأثیر قابل توجهی بر ساختمان‌ها دارد. دمای هوا در فضای باز باعث گرم شدن و تقاضای سرمایش و همچنین رطوبت در فضای باز نیز باعث تقاضای تهویه و رطوبت‌زدایی می شود...

پروژه: MeteoInsight
شرکت: LET'S EARTH S.R.O.
مکان و سال تشکیل: جمهوری چک - 2021
کارمندان: 7
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: هواشناسی
زیرحوزه: زیرساخت‌ها و شهر هوشمند
سایت: www.meteoinsight.com


شرایط آب‌و‌هوایی تأثیر قابل توجهی بر ساختمان‌ها دارد. دمای هوا در فضای باز باعث گرم شدن و تقاضای سرمایش و همچنین رطوبت در فضای باز نیز باعث تقاضای تهویه و رطوبت‌زدایی می شود. میزان تابش خورشید، استراتژی روشنایی روز را تعیین می‌کند. هنگام طراحی یک ساختمان جدید و یا بازسازی یک ساختمان قدیمی، از داده‌های آب‌و‌هوایی تاریخی استفاده می شود. با این حال باید به این نکته توجه داشت که ساختمان‌ها برای بازه زمانی 100 سال آینده ساخته می‌شوند. تأثیر تغییر اقلیم بر ساختمان‌ها در طول 100 سال زندگی آن‌ها توسط متخصصان حوزه ساختمانی در سطح جهانی شناخته شده است. به عنوان مثال، صدور گواهینامه زیست محیطی BREEM نیاز به ارزیابی تأثیر شرایط آب‌و‌هوایی آینده بر سطح راحتی ساکنان ساختمان در آینده دارد.

با این وجود، دسترسی محدودی به "داده‌های آب‌و‌هوایی آینده" وجود دارد و منابع ملی موجود فقط مختص مناطق جغرافیایی است. به عنوان مثال در انگلستان، داده‌های آب‌و‌هوایی آینده فقط برای 14 مکان ارائه می شود. پروژه MeteoInsight قادر است با استفاده از الگوریتم‌هایی برای پردازش اندازه گیری‌های هواشناسی ماهواره‌ای، داده‌های آب‌و‌هوایی آینده را برای هر سایت در سراسر جهان به راحتی در دسترس قرار دهد. این سرویس عمدتاً برای شرکت‌های مهندسی انرژی مفید است؛ شرکت‌هایی که در زمینه فیزیک ساختمان، مهندسی انرژی فعال هستند. آنها به داده‌های آب‌و‌هوایی آینده به عنوان اطلاعات ورودی به مدل‌های انرژی ساختمان خود نیاز دارند. هرچه داده‌های ورودی دقیق‌تری داشته باشند، نتایج دقیق‌تری نیز به مشتریان خود ارائه می دهند. عمده مشکلات شرکت‌های مهندسی انرژی عبارتند از: دسترسی محدود به داده‌های آب‌و‌هوایی آینده و کیفیت پایین داده‌های آب‌و‌هوایی تاریخی، که از آن‌ها داده‌های آب‌و‌هوایی آینده ایجاد می شود.


آدرس کوتاه شده: