چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۲۶ ۹۱
طبقه بندی: معرفی کسب و کارها
چچ
پروژه FEST و دریایی و آبزیان

پروژه FEST و دریایی و آبزیان

سرویس FEST شامل نظارت بر منطقه و تأیید مسیر کشتی‌هاست. معماری ارائه خدمات را می‌توان برای پروژه‌های جدید مربوط به ماهیگیری IUU و برای توزیع و یکپارچه‌سازی کارآمد برای سایر موارد استفاده و برنامه‌های مربوط به تشخیص و تأیید مسیر کشتی، مورد استفاده و گسترش قرار داد...

پروژه: FEST
شرکت: VAKE
مکان و سال تشکیل: انگلیس - 2021
کارمندان: 10
مدل تجاری: اخذ حق اشتراک
حوزه فعالیت: منابع طبیعی
زیرحوزه: دریایی و آبزیان
سایت: www.vake.ai


در سال‌های اخیر‌، تلاش‌های چشمگیری در جهت کشف و آشکار کردن فعالیت‌های صید گزارش نشده و غیر قانونی صورت گرفته است. این تلاش‌ها عمدتاً برای تجزیه و تحلیل ترافیک کشتی های AIS (سیستم شناسایی مستقل) اعمال شده است ‌و نکته منفی این است که هر بازیگر نابکار می تواند ردیاب‌های کشتی خود را خاموش کند. وظایف موجود در این پروژه شامل تجزیه و تحلیل مسیرهای مختلف کشتی‌هایی است که مشکوک به فعالیت غیرقانونی هستند و این پروژه توانست تصاویر این شناورها را براساس مسیرهای گذشته و تاریخی کشتی بدست می‌آورد. از طریق این فعالیت‌، چندین گروه هدف و کاربر در رابطه با تشخیص فعالیت ماهیگیری از تصاویر ماهواره ای شناسایی شدند. سرویس توسعه یافته این پروژه با پشتیبانی از منطق کار موجود کاربران ساخته شده است و نیازی به استفاده از رابط وب Vake برای دسترسی به داده‌ها و اطلاعات ندارند. در عوض ترجیح این پروژه بر این است که استفاده از داده‌های خود را در خارج، در ابزاری که آنها قبلاً از آن استفاده می کنند و آن را دوست دارند، تسهیل کنیم. این به معنای توسعه یک API داده در یک قالب انعطاف پذیر و کاملاً پشتیبانی شده است‌، که همچنین بینش ما را در مورد نحوه تعامل کاربران با داده‌های ما امکان پذیر می کند.
این سرویس شامل نظارت بر منطقه و تأیید مسیر کشتی‌هاست. معماری ارائه خدمات را می‌توان برای پروژه‌های جدید مربوط به ماهیگیری IUU و برای توزیع و یکپارچه‌سازی کارآمد برای سایر موارد استفاده و برنامه‌های مربوط به تشخیص و تأیید مسیر کشتی، مورد استفاده و گسترش قرار داد. Vake پس از اتمام پروژه، به طور خودکار بیشتر قابلیت های کاربر و ارائه بینش جدید‌، به توسعه سیستم ادامه داده است. خدمات Vake از جمله کارهای مربوط به تجزیه و تحلیل ماهیگیری IUU از دارایی‌های فضایی متعددی استفاده کرده اند که تصاویر ماهواره ای Sat-AIS و EO اصلی ترین آن‌ها هستند. که منبع اصلی تصاویر EO Sentinel-2 است. ارزش افزوده توسط دارایی‌های فضایی قسمت اصلی ارزش پروژه را تشکیل می دهد، زیرا که به این مهم باید توجه داشت که انجام تجزیه و تحلیل و استخراج بینش بدون تصاویر ماهواره‌ای امکان پذیر نمی‌باشد.


آدرس کوتاه شده: