شنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ۱۲۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
برگزاری رویداد دریا

برگزاری رویداد دریا

اولین رویداد مربوط به پروژه "طرح شناسایی نیازمندی‌های فضاپایه حوزه دریایی" با عنوان "نشست تقاضامحور فناوری‌های فضاپایه در حوزه دریا" برگزار شد.

اولین رویداد مربوط به پروژه "طرح شناسایی نیازمندی‌های فضاپایه حوزه دریایی" با عنوان "نشست تقاضامحور فناوری‌های فضاپایه در حوزه دریا"، 19 مرداد ماه 1400 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور معاون محترم توسعه کاربرد و زیرساخت فضایی برگزار شد. این رویداد به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت ترکیب حضوری و مجازی برگزار گردید. در این نشست برخی از نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های مطرح در حوزه صنایع دریایی به ارائه چالش‌ها و نیازمندی‌های مرتبط با فناوری فضایی و کاربردهای آن پرداختند.

سرفصل‌های پایش و سنجش از دور ماهواره‌ای، ارتباطات و مخابرات ماهواره‌ای، تعیین موقعیت و ناوبری و بهره‌برداری از سرریز فناوری فضایی محورهای اصلی چالش‌ها در این حوزه را تشکیل می‌دهند. در این نشست مطالبی در خصوص اقتصاد فضاپایه دریایی ارائه شد، سپس آقای امانت آمبیتبایف از سازمان فضایی قزاقستان توانمندی‌های قراقستان در حوزه کسب و کارهای فضاپایه را ارائه نمودند. شرکت‌های مهد فناوران شریف، سازمان شیلات کشور، نیروی دریایی سپاه پاسداران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت تایدواتر خاورمیانه، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان نقشه‌برداری کشور، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و مرکز نوآوری باز دریایی نیز، چالش‌ها و نیازهای مرتبط با حوزه فناوری فضایی و کاربردهای آن را مطرح نمودند.

این رویداد تقاضا‌محور با هدف معرفی نیازمندی‌های کسب‌و‌کارهای دریایی در حوزه فناوری فضایی و کاربردهای آن برگزار شد. در پاییز سال 1400 دومین رویداد مربوط به این قرارداد به صورت ایده‌محور و با هدف شناسایی توانمندی‌های کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌های فضاپایه در حوزه صنایع دریایی برگزار می‌گردد.

آدرس کوتاه شده: